Havlová svůj odchod plánovala už na podzim 2019. Tehdy ji ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer přesvědčil, aby v souboru zůstala a hrála dál.

Dagmar Havlová ukončila stálé angažmá v Divadle na Vinohradech již v září 2019 a jako host odehrála poslední angažmá v září 2020. 

„Ukončila jsem stálé angažmá! Dohrála jsem v poslední době své postavy ve Lvovi v zimě a Návštěvě staré dámy, nechtěla jsem diváky zklamat,“ napsala nyní Aha! Havlová, která dala v divadle výpověď letos na jaře. „Opravdu nastal čas v nejlepším odejít,“ dodala Havlová, která se dál nebrání filmovým či seriálovým nabídkám.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

„Paní Havlová, které už bude sedmdesát let, se rozhodla na vlastní žádost ukončit svoji kariéru a už není u nás zaměstnaná. K tomu není co dodávat,“ řekl v úterý Töpfer.

Čtyřicet let na Vinohradech 

Havlová ještě pod dívčím jménem Veškrnová nastoupila na Vinohrady v roce 1979. Po svatbě s tehdejším prezidentem Václavem Havlem v roce 1997 své angažmá přerušila a věnovala se roli první dámy. Návrat na jeviště se jí podařil v roce 2006, kdy zaplněné hlediště Divadla na Vinohradech aplaudovalo jejímu výkonu v inscenaci Chvíle pravdy režiséra Ladislava Smočka.

Dagmar Havlová se narodila 22. března 1953 v Brně. Na jevišti se poprvé objevila ve třinácti letech a po základní škole zamířila na brněnskou konzervatoř, kde mimo jiné potkala svého prvního muže Radvíta Nováka, otce dcery Niny. Po konzervatoři zamířila mladá herečka na Janáčkovu akademii múzických umění.

Ještě před koncem JAMU hrála v Divadle na provázku, v letech 1978 až 1982 i v Semaforu a v roce 1979 získala angažmá v Divadle na Vinohradech. Na stříbrném plátně poprvé zazářila v roce 1974 ve filmu Holky z porcelánu režiséra 1974 Juraje Herze.

Po smrti Václava Havla se nepřestala angažovat v nejrůznějších aktivitách spojených se jménem prvního českého prezidenta. Přes 20 let působí v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.