Výstava bude mít stejný název jako nová soutěž. Mezi autory na výstavě budou držitelé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.

Čtěte také: Fotograf oceněný na World Press Photo vystavuje s celou rodinou

Na výstavě bude zhruba šedesátka snímků 

„Ve spojení se soutěží Czech Press Photo sdružujeme i nejlepší české a slovenské fotografy přírody. Jsme přesvědčeni, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah," řekla k projektu Czech Nature Photo Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a současně šéfka Czech Photo Centre.

Zhruba šedesátka vystavených snímků umožní návštěvníkům nahlédnout na všechny kontinenty a spatřit ledovou krásu Antarktidy i Arktidy, pralesy Asie či Jižní Ameriky, africké pláně i půvaby evropské a domácí přírody.

Součástí doprovodného programu budou i komentované prohlídky 

Dan Materna představuje český les, Rostislav Stach kromě české přírody fotografoval přírodu Severní Ameriky, kam se pravidelně vrací. Václava Šilhu zavedla práce s fotoaparátem do Afriky a poté na všechny ostatní kontinenty, včetně tří plaveb, při nichž zachytil přírodu Antarktidy, Jižní Georgie a Jižních Sandwichových ostrovů.

Ledové pláně z opačné strany zeměkoule zase přitahují Ondřeje Prosického, který se v posledních letech opakovaně vydává do arktických oblastí dokumentovat život ledních medvědů. Petr Bambousek zaznamenává řadu let pestrost života v pralesích Asie nebo Střední a Jižní Ameriky. Součástí doprovodného programu výstavy budou komentované prohlídky pro školy, autorské čtení z knih o přírodě pro děti a série autorských prezentací pro veřejnost.