"Jsme první na světě, s kým udělali franšízu, protože muzeum voskových figurín bylo v Praze deset let a s námi se Madame Tussauds dohodli, že dodají figuríny a jméno," řekl ČTK Kočík. Podle Kočíka investice, jejichž částka nebyla oznámena, a prostory byly záležitostí pražské strany. Provozovatelé z Čech také museli absolvovat školení od provozovatelů muzea Madame Tussauds.
"Muzeum Madame Tussauds je světovým brandem, který se nachází na všech kontinentech a tuto značku zná prakticky každý. Tomu samozřejmě odpovídá jak precizní provedení vystavovaných figurín, tak i interiér muzea," podotkl Kočík. Dodal, že například na figuríně zpěvačky Lady Gaga čtyři lidé pracovali šest měsíců.
Jim Carrey či David Beckham
Společnost Wax Museum Prague dosud provozovala muzeum voskových figurín v pražské Celetné ulici, které bylo otevřeno 29. března 1997. Madame Tussauds nově dodalo kolekci světových celebrit z oblasti sportu, hudby a filmu. Mezi nimi jsou například Jim Carrey, Bruce Willis, George Clooney, Julia Robertsová, David Beckham a další.
Z původních figurín si budou moci zájemci prohlédnout Karla IV., Jana Husa, Rabiho Löwa, Václava Havla, Franze Kafku nebo Tomáše Garriqua Masaryka. Muzeum bude otevřeno denně, základní vstupné činí 290 korun.
První muzeum voskových figurín bylo v Praze otevřeno v roce 1997. K pražské expozici se později přidaly pobočky Wax Museum na Karlštejně a v Českém Krumlově. Muzeem voskových figurín funguje také například v kostele sv. Lukáše v Karlových Varech.
Londýnská expozice otevřela v roce 1884
V roce 2014 byla v Praze otevřena také pobočka slavného pařížského muzea voskových figurín Grévin, které ve Francii funguje od konce 19. století. Po čtyřech letech pražské muzeum změnilo majitele a vznikla nová kulturně - společenská atrakce představující vedle figurín celebrit také historii čokolády.
Základem slavného londýnského muzea se staly voskové figuríny francouzské výtvarnice Marie Tussaudové. Tussaudová první figuru vytvořila v roce 1777, v Londýně se stálá expozice Tussaudové otevřela v roce 1884.