Čokoládový festival zahájí páteční program kuřecím prsíčkem na lůžku pepřových jahod přelité hořkou čokoládou, které pro návštěvníky připraví Martin Novák z Catering Bohemia.

Neobvyklými recepty se to bude na festivalu jen hemžit. Lidé budou mít možnost zdarma ochutnat vepřovou panenku plněnou švestkami a přelitou bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami nebo bramborovo-tvarohové noky v pomerančové čokoládě , zapít to budou moci pivem, který bude taktéž vyrobeno z čokolády.

Ochuzeni nezůstanou ani klasičtí čokomilové, pro které budou v galerii Harfa připraveny různé druhy čokoládových zákusků nebo podomácku vyrobené pralinky. Chybět nebude ani tradiční čokoládová fontána.

Čokoládou se dá i tvořit, ukáže výstava

Na festivalu se však nebude pouze jíst. Ve výstavní části festivalu bude k vidění bezmála tisícovka obalů čokolád z celého světa. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno.

Organizátoři festivalu chtějí touto čokoládovou kolekcí vyburcovat v lidech tvořivost a pozitivní myšlení.

Kdyby to k veselé náladě přece jenom nestačilo, bude na místě malovat vtipné obrazy karikaturista Ellof, rodák z Pobřeží slonoviny.

Sladká tečka na konec: Čokoládová pěna z fresh crému zdobená mátou zakončí Čokoládový festival v nedělním pozdním odpoledni.

Soutěžte o dvě tabulky luxusní čokolády!

Odpovězte na soutěžní otázku a prvních deset správných odpovědí vyhraje dvě tabulky luxusní čokolády. Své odpovědi posílejte formou sms na telefonní číslo +420 606 635 295.

Z čeho se vyrábí čokoláda?
a) z kakaových bobů 
b) z jamajských bobů 
c) z kávových bobů