"Na programu bude to, co se běžně čte kočkám před usnutím," popisují své společné čtení oba autoři knihy - Michal Bystrov a Petr Nikl. 

Návštěvníky karlínské kavárny čeká také spousta veselé hudby, zpěvu a tance. "Bude to zkrátka večer plný her, zábavy a improvizace. Pobaví se děti i dospělí," doplňuje Mirek Vymětal ze spolku Můj život s kočkou, která dobročinnou akci pořádá.

Michal Bystrov je novinář, spisovatel, písničkář, básník a překladatel. Jako novinář se specializuje na hudební publicistiku, jako písničkář má zálibu v blues a folkrocku. Inspiraci bere od lidí, kteří by se jinak potkali jen stěží: třeba od Jiřího Suchého a Boba Dylana.

| Video: Youtube

Petr Nikl je známý malíř, autor objektů a instalací, které rozvíjejí představivost dětí i dospělých. Vedle výtvarného umění se zabývá také divadlem. Pro jeho projev je příznačná okouzlující hravost a nevyčerpatelná nápaditost. Někdy dává příležitost divákům, aby se aktivně zapojili. Svými ilustracemi ozdobil také jedinečnou sbírku Michala Bystrova Nech ten mech.