"Situace je budována zpočátku jako detektivní zápletka s prvky kafkovské absurdity," charakterizovala inscenaci mluvčí divadla Alice Bláhová. Proti sobě stojí Vyšetřovatelka a Vyšetřovaný, jejich rozhovor ale postupně evokuje mechanismy dalších možných vztahů a souvislostí," dodala.

Spisovatel předvolán k výslechu 

Tématem hry je podle ní "hra" ve smyslu budování virtuálních světů a touha být autorem svého životního příběhu. Spisovatel a dramatik Eugen Loebl je předvolán k výslechu kvůli vysvětlení zdánlivé maličkosti.

Vyšetřovatelka Ester zahajuje zpočátku velmi korektní výslech. Postupně se odhaluje, že jde o zamotaný případ a Loebl se ocitá v pasti. Vyšetřovaná věc je vždy zpochybněna a nabízejí se nová vysvětlení, bourající ta původní.

Promyšlená práce s dialogem 

Výsledkem je podle dramaturgyně Evy Prchalové tvar, který využívá a rozvíjí tradici textů stojících na promyšlené práci s dialogem, jazykem a přesném hereckém provedení.

"Účelem je navodit dojem klasické bravurní a zpočátku konvenční divadelní hry. Ten potom postupně rozkládat a podvratně nabourávat prostředky divadla moderního, hledajícího nové vyjadřovací postupy," uvedla.

"Zatím vám nemůžeme sdělit více, celý případ je v tuto chvíli v šetření. Vše se odehraje v pravý čas a všechny důležité informace vám budou sděleny," píše se v programu k inscenaci.