V metropoli a středočeském kraji se zpívalo na 113 místech a na některých z nich se sešlo i přes sto zpěváků. V Praze se zpívalo třeba na zámku v Čakovicích u vánočního stromu nebo před kavárnou Knoflík na Proseku. Přidala se třeba i ZŠ Chelčického v Praze 3. V Jesenici se zapojil i Smíšený pěvecký sbor Jesenka a zpívalo se u městského úřadu a v Unhošti se zpěváci sešli u kavárny Slunce. Komorněji se koledy rozezněly třeba v hospůdce Masna ve Vraném nad Vltavou. Mnoho čtenářů Deníku se zapojilo přímo ve svých domácnostech.

Rozsvícení vánočního stromu v Čáslavi.
Hledá se nejkrásnější vánoční strom ve Středočeském kraji a celé republice

„Líbí se mi to setkávání lidí, které nemá ani náznak politického podtextu. Chodí sem hlavně rodiny s dětmi a to všechno vás naprosto naladí na tu předvánoční adventní náladu, “ řekl zástupce ředitele čáslavské ZUŠ Filip Jerie, který zpěv koled doprovází na klavír.

Podívejte se na záznam hlavního koncertu Česko zpívá koledy:

Zdroj: Youtube

Veřejně se zpívá po dvou letech proticovidových opatření. „Zpívali jsme s rodiči doma, posílali jsme si fotky,“ pospala ředitelka Mateřské školy Dobřichov na Kolínsku Hana Pešková. Ve středu večer se konečně sešla celá školka, což je 22 dětí, plus rodiče i další příchozí z vesnice.

Pro letošní akci Česko zpívá koledy vybrali čtenáři Deníku v hlasování šest vánočních písní - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí.