V metropoli a středočeském kraji se zpívalo na 113 místech a na některých z nich se sešlo i přes sto zpěváků. V Praze se zpívalo třeba na zámku v Čakovicích u vánočního stromu nebo před kavárnou Knoflík na Proseku. Přidala se třeba i ZŠ Chelčického v Praze 3. V Jesenici se zapojil i Smíšený pěvecký sbor Jesenka a zpívalo se u městského úřadu a v Unhošti se zpěváci sešli u kavárny Slunce. Komorněji se koledy rozezněly třeba v hospůdce Masna ve Vraném nad Vltavou. Mnoho čtenářů Deníku se zapojilo přímo ve svých domácnostech.

„Líbí se mi to setkávání lidí, které nemá ani náznak politického podtextu. Chodí sem hlavně rodiny s dětmi a to všechno vás naprosto naladí na tu předvánoční adventní náladu, “ řekl zástupce ředitele čáslavské ZUŠ Filip Jerie, který zpěv koled doprovází na klavír.

Podívejte se na záznam hlavního koncertu Česko zpívá koledy:

| Video: Youtube

Veřejně se zpívá po dvou letech proticovidových opatření. „Zpívali jsme s rodiči doma, posílali jsme si fotky,“ pospala ředitelka Mateřské školy Dobřichov na Kolínsku Hana Pešková. Ve středu večer se konečně sešla celá školka, což je 22 dětí, plus rodiče i další příchozí z vesnice.

Pro letošní akci Česko zpívá koledy vybrali čtenáři Deníku v hlasování šest vánočních písní - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí.