Podle jeho slov udělal Karel Gott mnoho pro propagaci hlavního města v zahraničí. „Ne náhodou mu jeho objevitel pro německý trh, Ossi Drechsler dal přízvisko 'Zlatý hlas z Prahy',“ pokračoval Adam.

Zahraniční televizní štáby brával Gott třeba na vyhlídku hotelu Aria na Malé Straně. „Také je vodil na místo, které není mnoha lidem až zas tak známé. Lidé projdou po Karlově mostě a kochají se výhledem na Hradčany. Ovšem Karel je vodil na Novotného lávku a ukazoval jim pohled na Karlův most a Hradčany z vyhlídky před Smetanovým muzeem,“ popsal Adam.

Výhled na Prahu miloval i ve svém domově na Bertramce. „Dole v letohrádku, kde pobýval Wolfgang Amadeus Mozart, jsme poslouchávali nádhernou hudbu, když se tam konaly koncerty,“ zavzpomínal Adam.

Vilu na Smíchově získali výměnou za jinou nemovitost zpěvákovi rodiče v roce 1974. Gott ji před několika lety nechal kompletně zrekonstruovat a kvůli zdravotním potížím předem přepsat na svou ženu.

Vyprodaná Lucerna i O2 arena

Zásadním místem zpěvákova života byla především Lucerna. „Uskutečnil se tam v lednu 1968 jeho první tuzemský koncert po návratu z Las Vegas. V 70. letech tam započal tradici svých vánočních koncertů, na něž jeho publikum určitě nezapomene,“ vylíčil Adam. Gott neměl problém tento sál zcela vyprodat. Podle Adama se mu to podařilo dokonce šestkrát po sobě.

Stejně tak rád však vystupoval ve sportovní hale na Výstavišti nebo v O2 areně. I tuto největší pražskou koncertní halu vyprodal, dokonce několikrát.