Vedle Třísky, který se po fenomenálním úspěchu v Králi Learovi před pěti lety vrací na tuto přehlídku, jsou zajímaví i další umělci, kteří se v Bouři objeví. Hlavní roli Prospera bude alternovat trio výborných slovenských herců Dušan Jamrich, Emil Horváth a Martin Huba. Krásnou a nevinnou Mirandu, Prosperovu dceru, ztvární Zuzana Kajnarová v alternaci s Antonií Talackovou. Další role nastudují například Ondřej Pavelka, Filip Čapka, Oldřich Navrátil, Miloš Kopečný, Miloslav Mejzlík, Adrian Jastraban a Zuzana Říhová.

Autorem scény nové inscenace je Jaroslav Malina, kostýmy navrhla Zuzana Ježková a scénickou hudbu skládá Zbyněk Matějů. Hra, ve které budou slovenští herci mluvit mateřským jazykem, se uvádí v překladu Martina Hilského a Lubomíra Feldeka.

Bouře bude mít pět repríz i na nové scéně shakespearovských slavností, jíž bude nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí v Praze. Kapacitou 600 míst se vyrovná prostoru na Pražském hradě. Tímto novým přírodním jevištěm přehlídky, která loni přilákala v Praze, Brně a Bratislavě přes 65.000 lidí, pořadatelé z agentury Schok vyjdou vstříc sílícímu zájmu publika. Vstupenky už jsou v těchto dnech v předprodeji sítě Ticketpro formou nově zavedeného předplatného. Využít ho mohou například firmy či ti diváci, kteří chtějí vidět více inscenací. Obvyklý předprodej bude zahájen v polovině května.

Na nádvoří paláce na Malostranském námětí se budou hrát i další inscenace z letošního programu, jimiž budou Večer tříkrálový a Kupec benátský. Emil Horváth pro slavnosti zároveň zrežíroval i druhou letošní novinku: čarovnou komedii Jak se vám líbí, v níž se objeví i Marián Labuda, Miroslav Noga, Tomáš Pavelka, Ladislav Hampl, Zuzana Norisová, Martin Dejdar a další protagonisté z Česka i Slovenska. Hrát se bude také loňská inscenace Kracikova Othella s Michalem Dlouhým a Martinem Zahálkou v hlavních rolích, jímž 14. září slavnosti v Praze skončí. Včetně 27 mimopražských produkcí nabídnou celkem 142 představení.