Jen několik hodin před představením se však nad městem strhla opravdová bouře, která nadělala vrásky na čele nejen pořadatelům, ale i divákům. Mnozí z nich dokonce návštěvu očekávané události vzdali. Ti, kteřísevšaknaHrad navzdory nepřízni počasí vypravili, vůbec nelitovali. Po několika letech totiž mohli obdivovat herecké umění Jana Třísky, tentokrát v roli otroka Kalibana.

„Hraju ho podruhé v životě, poprvé jsem jej ztvárnil v Americe. Je to na jedné straně dítě a neviňátko, na druhé muž a syčák. A to je asi to, co mě na této postavě láká,“ uvedlpředpremiérouTříska. Postavu Prospera, muže moudrého, ale zároveň despotického a až fanaticky pomstychtivého, vytvořil slovenský herec Dušan Jamrich, jeho dceru Mirandu Zuzana Kajnarová.

V dalších většinou alternovaných rolích se v reprízách objeví například Martin Huba, Emil Horváth, Oldřich Navrátil, Ondřej Pavelka, Antonie Talacková, Miloš Kopečný, Jan Novotný, Miloslav Mejzlík, Adrian Jastraban a Filip Čapka. Přehlídka, která uvede v Praze, Brně a Bratislavě celkem159 představení, potrvá do 14. září. Bouře se bude kromě Pražského hradu hrát i v novém prostoru – na nádvoří Hudební fakulty Akademie múzických umění na Malostranském náměstí.