Výběr však není pouze pro pamětníky, protože zatímco první CD obsahuje nahrávky ze sedmdesátých a začátku osmdesátých let minulého století, druhé CD je vybráno z písní od osmdesátých let do současnosti. Přitom jako bonus je připojena nahrávka písně Ještě není tma, což je původně píseň Boba Dylana (Not Dark Yet), kterou česky otextoval Robert Křesťan a Pavel Bobek ji právě pro účely tohoto supraphonského dvojalba nahrál letos se skupinou Druhá tráva.
Jediné, co tedy mohou pamětníci postrádat, jsou Bobkovy rokenrolové počátky se skupinou Olympic, kdy zpíval pouze anglicky a přivlastnil si styl Buddyho Hollyho. Zato posluchač může plně vychutnat Bobkův přerod v osobitou polohu šansoniéra, o níž říká Jiří Černý: „Tak dlouho jsme s kolegy novináři hledali okolo sebe nějakého českého Charlese Aznavoura, až tu konečně byl, nikoli zčistajasna, zato definitivně.“
Pavel Bobek byl ovšem původně architektem, a studoval s nikým menším než s dnes světoznámým a tolikrát skloňovaným Janem Kaplickým. Oba se přátelili už od gymnaziálních studií a přátelství jim vydrželo dodnes, byť Kaplický má dnes své sídlo v Londýně, zatímco Bobek zůstal Pražákem. Není proto náhodou, že architekt Kaplický přišel ve středu pomoci pokřtít album svého zpívajícího kolegy a přítele a s nadsázkou připomněl, že „zná pana Bobka posledních sedmdesát šest let“.
Pavel Bobek, byť kdysi také projektoval, je znám jako zpěvák. Zpíval někdy Jan Kaplický? On sám se o tom při křtu alba zmínil: „Jednou jsme spolu zpívali, tedy on zpíval, já to neumím, dělal jsem jenom jakési bu-bu-bu, ale moc nám to šlo. Potom jsem mu přestal konkurovat.“ Kaplický říká, že si Bobkovy nahrávky stále rád pouští a na oplátku Pavel Bobek pochválil Kaplického světoznámé návrhy a připomněl, že je chválí znovu a znovu, i v tisku. Připomněl tím, že se nedávno zcela jednoznačně postavil za Kaplického návrh Národní knihovny.