Z popudu Asociace profesionálních divadel a české první scény tu vystoupili Filip Rajmont a Sandra Nováková se svým pořadem Barování, k němuž se připojilo na sedmdesát umělců včetně herců a techniků z ohrožené ústecké scény. Průběh večera přenášela v přímém přenosu na kulturním kanálu ČT art Česká televize.

Představení Sandry Novákové má pětiletou tradici, známé je především písničkami v podání překvapivých hostů známých i dosud neznámých, a to v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta. Nedělní repríza, na kterou se prodávaly vstupenky po symbolických 89 korunách, měla na „playlistu" Lenku Novou, Ondřeje Rumla, Kláru Cibulkovou, Petru Hřebíčkovou, skupinu Jelení Loje aj.

Přítomní umělci i diváci mohli podepsat petici na podporu ohroženého Činoherního divadla v Ústí nad Labem. List apeluje na ústeckého primátora, aby zrušil nestandardně vypsaná výběrová řízení na finanční prostředky pro tamní činohru, poskytl dotaci Činohernímu divadlu na letošek a připravil řízení na jeho financování v období let 2015 až 2018.