Organizátoři chtěli uspořádáním koncertu vyjádřit podporu českému členství v NATO. Přímo k areálu kasáren si lidé mohli prohlédnout americkou vojenskou techniku, od rána jich dorazily tisíce.

Kapela Taxmeni jako první píseň celého koncertu zahrála přihlížejícím českou verzi písně It's a Long Way to Tipperary, což je vojenský pochod z roku 1912. Známý refrén zpívali v angličtině. V publiku se objevilo i několik amerických vojáků, většina posluchačů byli ale Češi.

„Jsme tady, abychom sovětským trollům na facebooku ukázali, že je nás víc," řekl na začátku koncertu jeden z jeho pořadatelů David Gaydečka. Hudebník David Koller ale organizátory protestů proti průjezdu konvoje neodsuzuje. „Ať protestují, aspoň se ukáže, kdo to je. V demokratické společnosti nemusí mít všichni stejný názor," řekl Koller.

Diváci se před pódiem kvůli chladnéému počasí většinou prostřídali. Nejvíc lidí, až tisícovka, přihlíželo vystoupení The Tap Tap a Davida Kollera. Do konce kolem 18.30 hodin jich vydrželo jen pár stovek.

Večer na ruzyňskou akci navázal v divadle LaFabrika Koncert pro konvoj II, vystoupili na něm od 19 hodin Jiří Suchý nebo Petr Janda. Od 20 hodin v Music Club U Holečků v Liboci zahrála na akci UBS (Underground blues session) část muzikantů, kteří vystoupili v Ruzyni.

Na koncertu v La Fabrice byli i američtí vojáci V prostoru pražského divadla La Fabrika zvaném Slévárna se uskutečnil úterní druhý koncert na podporu amerického armádního konvoje. Mezi třemi až čtyřmi stovkami diváků bylo několik desítek amerických vojáků, kteří měli pivo zdarma. Největší zájem vyvolaly skupina Davida Kollera, mladá kapela Mydy Rabycad a promítání erotického animovaného filmu Tramvaj.
Koncert zahájila šestičlenná dívčí skupina Totál Vokál. Mezi dalšími hudebníky, kteří vystoupili, byli veteráni tuzemské scény Jiří Suchý a Petr Janda, ale i mladé tváře jako například Adam Mišík. Vzhledem k tomu, že se délka koncertu kvůli „opušťáku" amerických vojáků plánovala nejvýše na dvě hodiny, hráli účinkující zpravidla nanejvýš tři písně.

Větší prostor dostala pražská skupina Mydy Rabycad a dokonale toho využila. Svou moderní swingovou hudbou tato kapela v čele s temperamentní zpěvačkou Žofií Dařbujánovou roztančila i hlouček amerických vojáků. Delší dobu hrál se svou kapelou také David Koller, jehož vystoupením koncert vyvrcholil. Závěr naplánovaný na 21. hoidnu se nakonec o více než půhodinu posunul.

Koncert s názvem Ahoj, kluci americký!, na který zavítal také ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou, v angličtině moderovala českoamerická herečka Eva Jeníčková. Hosté ho trávili nejen přímo v hlavním sále, ale také v prostorech u barů i přilehlém venkovním zákoutí. Mohli si přitom prohlédnout mimo jiné velké obrazovky se společenskými frázemi v češtině a angličtině se svérázným fonetickým přepisem.

Před sálem stál historický americký džíp. Součástí večera byla projekce dobových fotografií a dalších archivních materiálů na téma americké armády v Čechách v roce 1945.

Čtěte také: Ukázka techniky amerického konvoje lákala tisíce lidí