Deskohraní nabízí více než 500 her, a to jak pro děti, dospělé, tak i náročné a zkušené hráče. Navíc jako každoročně, bude i letos vyhlášena nejlepší hra roku.

„Návštěvníci si během festivalu mohou přijít vyzkoušet celou řadu úspěšných her do Ludotéky. Některé z nich, jako například Summoner Wars nebo Burgundské hrady, se právě objevily na českém trhu. Jiné jsou zas již světovými fenomény. Můžete zkusit Go, Zatre, Dámu nebo si zahrát turnaj v Carcassonne či potrénovat oblíbené party hry jako Time's Up. Na závěr festivalu již tradičně vyhlásí Akademie her ocenění Hra roku 2014," prozradil ředitel festivalu Deskohraní Jakub Těšínský.

Deskohraní je přístupné od 4. do 12. října v Tyršově domě na Malé straně v Praze, vždy od 9 do 22 hodin, pouze závěrečnou neděli se končí již v 18 hodin.

Všední dny dopoledne patří festival školním dětem a je pro ně připraveno učení her a malé turnájky, pro učitele zase koutek s hrami vhodnými do výuky.

Na co se návštěvníci mohou těšit dál? Připraveny jsou rychlokurzy v jednotlivých hrách. Každý si tak bude moci nejen vyzkoušet hry, ale naučit se i různé fígle a triky a nakouknout tak hrám „pod pokličku".

Vzhledem k tomu, že Deskohraní je pro všechny, přichystaný je již tradičně i program pro nevidomé s názvem Hmatlík a letos nově i Tichý večer s tlumočením do znakového jazyka. Od loňského roku nabízí Deskohraní prostor Dětské ludotéky s odpočinkovou zónou a odbornými lektory pro předškolní děti.

Křtít se bude McJohny's

„Kromě turnajů a předváděček jednotlivých her bude možné účastnit se i fóra autorů vybraných her. Fórum letos předvede nejen autorské prototypy přihlášené do soutěže autorů České deskoherní společnosti, ale zejména křest nové vítězné hry Honzy Vaněčka s názvem McJohny's. V této party hře budete mít plné ruce s přípravou krabích burgerů pro zákazníky McJohnyho fastfoodu," doplnil Těšínský.