Program začne koncertem Stars of Hollywood: John Powell, který bude 1. února ve Dvořákově síni Rudolfina. Powell osobně uvede skladby ze svých největších hitů. „Rudolfinum má překrásný sál, ve kterém jsem už svoji hudbu nahrával. Na pražský koncert se moc těším,“ řekl skladatel John Powell. V programu nechybějí skladby z veleúspěšné série Jak vycvičit draka, dále X-men: Poslední vzdor, Pan a paní Smithovi, Agent bez minulosti nebo Solo: Star Wars Story.

„Skladatel John Powell je držitelem nominace na Oscara za film Jak vycvičit draka. V Rudolfinu zazní vůbec poprvé na světě v koncertním provedení suita z nejnovějšího snímku Jak vycvičit draka 3. Tento film má premiéru v únoru letošního roku. Skladatel bude provázet diváky celým večerem,“ podotkla mluvčí festivalu Zlata Biedermannová.

Ve Foru Karlín nový formát

Sobotní program festivalu (2. února) bude netradiční. Festival připravuje nový formát, který patří skladatelské dvojici Kyle Dixon a Michael Stein. Oba ve Foru Karlín zahrají na syntezátory svoji tvorbu pro populární seriál Stranger Things. Jejich soundtrack se stal popkulturním fenoménem. „Koncert hudby ze seriálu Stranger Things doplní speciální světelný design, na kterém pracuje produkční tým  skladatelů,“ řekl umělecký ředitel festivalu, Nikola Bojčev, a doplnil: „Koncertem ale sobotní program nekončí. Fanoušci se můžou těšit na další překvapení.“

V neděli 3. února se Forem Karlín rozezní melodie z filmů slavného režiséra Ridleyho Scotta. Koncertní pocta tomuto tvůrci nese název Legends: Ridley Scott a zúčastní se jí Scottův častý spolupracovník, skladatel Harry Gregson-Williams. S Ridley Scottem přinesli na plátna kin filmy jako Království nebeské, Exodus: Bohové a králové, Prometheus nebo Marťan. „Ridleyho Scotta jsme na koncert pozvali a teď čekáme, jestli mu jeho práce dovolí do Prahy přijet,“ uvedl jeden z organizátorů Nikola Bojčev.

Harry Gregson-Williams uvede v Praze velkou světovou premiéru svojí hudby z historického filmu Exodus: Bohové a králové. Osobně bude dirigovat devadesátičlenný orchestr a sbor. "Je to obrovská výzva. Hudba pro tento film je velkolepá a náročná na provedení. Nechybí v ní orientální nástroje," dodal skladatel, který má na kontě nominaci na Zlatý globus za hudbu k fantasy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V programu koncertu nebudou chybět ukázky práce Hanse Zimmera nebo Vangelise.

Evropská premiéra Williamsovy skladby

Závěrečným koncertem festivalu bude 4. února charitativní gala Remember Them, které v sále Paláce Žofín představí klasickou tvorbu filmových skladatelů a ozdobí jej sólisté světového formátu. Už zmíněný John Powell uvede monumentální oratorium A Prussian Requiem, ve kterém se sólových partů ujali tenorista Petr Nekoranec, absolutní vítěz prestižní Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, a barytonista Boris Prýgl.

Oscarový skladatel John Williams navíc exkluzivně poskytl pro koncert svoji skladbu Song For World Peace, která bude poprvé uvedena v Evropě. Ukrajinská pianistka Valentina Lisitsa pak za doprovodu orchestru zahraje klavírní koncert Ruin & Memory, který napsal tvůrce Pána prstenů – Howard Shore.

Výtěžek koncertu organizátoři věnují na podporu vzdělávání dětí v zemích postižených válkou a živelními katastrofami.