Kromě filmových projekcí se zde v rámci léta uskuteční také různorodé kulturní akce. Celý projekt autokina vznikl pod záštitou radního pro oblast majetku Jana Chabra a ve spolupráci s městskými částmi Praha 5 a Praha 6.

Prostor u strahovského stadionu se od úterý dočká plnohodnotného využití ve formě autokina. „Jsem rád, že toto v posledních letech spíše opuštěné místo ožije a Pražanům nabídne atraktivní zážitek. V současné době jde také o vítanou ekonomickou aktivitu ve spolupráci s městem,“ uvádí Chabr.

Spolek ArtParking kvůli koronaviru pořádá v Praze kulturní akce pro automobilisty. Vypsaná fiXa zahrála v Pražské tržnici.
Dá se skákat s autem z pódia? Jak jsem si (ne)užil koncert za volantem

Podívanou si ale budou moci do budoucna užít i diváci bez automobilů, přímo před plátno budou umístěna lehátka. Organizátoři pak budou dohlížet na dodržování hygienických nařízení. Mimo filmových projekcí zde budou v rámci letní sezóny také doplňující kulturní akce. 

Místo se skvělou atmosférou

„Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělaný. To jsme věděli od začátku a šli jsme za tím. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v České republice z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ říká hlavní organizátor Jakub Dostál.

Nebylo vesnice ani města, kde by za socialismu nebylo kino. Po roce 1990 však někdejší kinosály často sloužily jiným účelům
Kina nebyla za socialismu jen místem k randění, šlo i o tichý vzdor

Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Vstupné na zahájení letní sezóny, stejně jako pro všechny ostatní projekce a kulturní akce pořádané v rámci letní sezóny v areálu, je 350 Kč za jeden automobil. Novinky ohledně autokina a vstupenkách je možné sledovat na sociálních sítích a na www.autokinostrahov.cz.

V Letňanech na LED obrazovce

Už v pondělí 11. května zahájilp provoz jiné autokino. Nachází na výstavišti PVA Expo v Praze-Letňanech a nabízí kapacitu minimálně pro 100 automobilů. Promítání zahájil film Drive, ověnčený řadou ocenění, s Ryanem Goslingem v hlavní roli.

Atmosféra kolem areálu v pražských Letňanech, kde vystoupil britský hudebník Ed Sheeran.
Sheeran překonal v Letňanech rekord, kolabovala doprava

Podle pořadatelů se jedná o největší LED autokino v České republice. Promítání probíhá na kvalitní LED obrazovce 16 × 9 m s mimořádně velkou plochou 144 metrů čtverečních a to každý den vždy od 19.00 a 22.00, příjezd na parkoviště se otvírá 30 minut před začátkem filmu.

Zájemci se mohou seznámit s programem autokina na stránkách www.mercedes-benz-arena.cz. K přenosu zvuku do automobilů slouží wifi stream, který uživatelé přijímají na mobilní telefon. Jeho spárování s audiosoupravou ve voze zajišťuje kvalitní zvukový zážitek, pro zájemce jsou připraveny i bezdrátové reproduktory k zapůjčení. Standardní vstupné činí 400 Kč včetně nealko nápojů a popcornu pro dvě osoby.

V pražských Letňanech vystoupila 18. srpna 2019 americká skupina Metallica.
OBRAZEM: Metallica na koncert přilákala přes 70 tisíc lidí