V Praze jich v uplynulých měsících vznikla pěkná řádka. Loni na jaře filmy v jednu chvíli promítalo okolo deseti těchto zařízení. Některá autokina už ale opět své brány uzavřela. Aktuálně v metropoli fungují tři, z nichž jedno se zaměřuje především na koncerty.

Od loňského května je v provozu autokino na Strahově, kde se na plochu u spartakiádního stadionu vejde až 120 vozidel. Ceny se zde pohybují okolo 350 korun za automobil.

Z pohodlí vozu je možné sledovat filmy také na hřišti ZŠ Brigádníků v Praze 10, autokino však hraje maximálně pro 80 aut.

K životu se znovu probouzí i scéna v Pražské tržnici s živými koncerty, zvuk je zde možné přenášet do autorádia, ceny se pohybují v řádu vyšších stovek korun za auto v závislosti na druhu koncertu. 

Hrát se bude klasika

Zítra k těmto třem mušketýrům přibude další. V Braníku v sousedství objektu bývalých ledáren totiž zahájí provoz AutoKino Ledárny. Symbolicky tak od 20.30 učiní promítáním legendárního snímku Rebel bez příčiny. Autokino už má za sebou zkušební projekce. Ty probíhaly od 15. dubna v areálu A-parku.

„Hrát se bude převážně klasika tak, jak tomu bývalo zvykem u autokin v Americe,“ řekl Vít Schmarc, ředitel společnosti Artcam Films. Promítat se bude vždy ve čtvrtek a v pátek. Vstupné se platí za celé auto a pohybuje se okolo pěti set korun, ve vozidle ale mohou být pouze dva lidé.

Pozemek má od magistrátu v opatrovnictví městská část. „Jsme zoufalí ze situace, která trvá už dlouho, máme zavřená naše úspěšná kina, divadla i restaurace. Vítáme proto iniciativu každého, kdo dokáže přinést kulturní zážitek,“ říká místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09).

V branickém autokině si navíc můžete jako v úplně prvním užít přesah i do kulinářskému zážitku díky spojením s podolskou restaurací Rest. 

Divákům se budou podávat kromě kalamár také různé druhy burgerů, vylepšený americký hot dog a popcorn, víno, koktejly i točené pivo. Menu chce majitel Kozlíček průběžně obměňovat a stylově jej přiblížit k filmu. „Přespříští projekce bude americký film a k němu chystáme pravé texaské BBQ,“ láká restauratér.

Lidé si jídlo mohou objednat skrze aplikaci, do které zadají poznávací značku svého auta a zaplatí online, roznáška přijde do 15 minut.