Nejdražším dílem Toyen prodaným na české aukci je obraz Spící, prodaný před osmi lety za 20 milionů korun, i s aukční přirážkou za 23,2 milionu korun. Nejdražším Kupkovým dílem a aktuálně držitelem českého aukčního rekordu je obraz Série C I. (Protihodnoty), který se loni prodal za 62 milionů a provize již byla v ceně zahrnuta.

Nedělní aukční katalog obsahuje celkem 230 děl v celkové vyvolávací ceně přes 140 milionů korun. Hned tři obrazy jsou od Antonína Slavíčka, nejdražší z nich, Žně v Kraskově, mají vyvolávací cenu šest milionů korun, další dva startují na třech milionech.

Představí se také obrazy, které byly sběratelům a veřejnosti dosud nedostupné v soukromých sbírkách nebo byly známé jen z černobílých reprodukcí. K nim patří třeba plátno Ležící žena či kubistické Zátiší s hodinkami od Emila Filly.

Sběratele podle pořadatelů aukce potěší na českém trhu ojedinělé dílo realisty Karla Purkyněho. Jeho obraz Poprsí starce je kopií Tizianova Portrétu staršího muže.
V rámci aukce budou dražena díla současných výtvarníků ve prospěch Centra Paraple. Do aukce pro Paraple se rozhodl přispět i Theodor Pištěk s autorským tiskem svého nejslavnějšího díla Ecce Homo.