První z pěti repríz absolvovali v pátek v pražské O2 Areně členové mezinárodní kritikou oslavované umělecké skupiny Cirque du Soleil z Kanady. Uvedli představení nazvané Saltimbanco.


Hlediště pražské haly zaplněné z více než poloviny sledovalo padesátku špičkových artistů z dvaceti zemí, kteří předvedli špičkové akrobatické i atletické výkony v sólových a skupinových číslech. Od zdánlivě neproveditelného balancování, skoků a piruet přes vystoupení s čínskými tyčemi a ruskou houpačkou, gravitaci zdánlivě odporující cviky na pružných lanech a trampolíně až po zábavné žonglování, akrobacii na kolech a vystoupení klaunů. I ta měla nápad, využívala pantomimu a bavila děti i dospělé.

K mnoha potleskům přispěly scénické efekty, dokonalé choreografie a bizarní barevné kostýmy. Bouři nadšení vyvolali stepaři.

Ve třech číslech účinkoval také čtyřiadvacetiletý akrobat Jakub Plšek, který je členem souboru čtyři roky. Vystoupil na klasických čínských tyčích, na ruských houpačkách, které akrobaty vyhazují do výšky, kde dělají salta, a v disciplině zvané Bungees. Čtveřice účinkujících je zavěšena na pružných lanech a létá vzduchem způsobem, který doslova popírá gravitaci. Show pro celou rodinu dotvářela živá hudba.