Gouldingová, která se proslavila především díky úspěchu v anketě BBC Sound of 2010 a vítězstvím Ceny kritiků na BRIT Awards, je nyní jednou z nejvyhledáva­nějších zpěvaček vůbec. „Patří mezi ty umělce, kteří se kromě rodné Británie dokázali prosadit i v amerických žebříčcích a okupovat dlouho první příčky," uvedl Novák.

Očekávání fanoušků naplnila hned svou prvotinou Lights, na kterou navázala veleúspěšným albem Halcyon. Dosud e prodalo více než 20 milionů kopií.

Nová deska Delirium

Po delší odmlce přichází rodačka z anglického Herefordu s novou deskou, která nese název Delirium. „Popisuje dny, kdy jsem neskutečně šťastná a někdy zase přesně naopak. Jsem vlastně pořád ve stavu deliria," vysvětluje Gouldingová.

Toto album má shrnovat vše, co doposud zažila. Obsahuje 16 tracků, v deluxe verzi ještě o šest víc. Podílela se na něm celá řada osobností, jako jsou Max Martin, Greg Kurstin, Ryan Tedder z One Republic nebo Guy Lawrence z Disclosure. Horkou novinkou a zároveň první ochutnávkou je singl On My Mind, který zpěvačka právě pustila do světa. Album vyjde 6. listopadu.

Osmadvacetiletá Ellie Gouldingová v poslední době bodovala megahitem Love Me Like You Do, který je ústřední skladbou k filmu Padesát odstínů šedi. Podílela se také na soundtracku k filmu Divergence. Spojením s Calvinem Harrisem se zrodil track I Need Your Love nebo Outside, spolupráce se skupinou Major Lazer dala za vznik skladbě Powerful.