Zpěvačka tyto koncerty pojme jako přípravu na budoucí nahrávání ve studiu. Při turné chce kromě známých písní odehrát i skladby nové, dosud nenahrané, které chystá vydat na novém albu na jaře 2013.

Protože se podoba jednotlivých skladeb v průběhu příprav může ještě pozměnit, mohou si je návštěvníci koncertů tentokrát poslechnout tak, jak vypadají během tvůrčího procesu.

Pro turné si Aneta vybrala menší kluby s komorní atmosférou, kde bude mít k návštěvníkům co nejblíž.

Koncerty se uskuteční nejen v Čechách a na Moravě, ale i na Slovensku.

Anetu Langerovou bude doprovázet kapela ve složení: Jakub Zitko - piano a kytara, Jakub Vejnar - basová kytara, Adam Koller - bicí.

„Odezva publika bude na dosud nehrané písně velmi bezprostřední, což je pro mě velká výzva. Vždy, když někomu zazpívám a zahraju novou písničku, jeho reakce mi někdy dají impuls k dalšímu rozvinutí hudebního nebo textového tématu. Nemusí ani říkat nic konkrétního, stačí, když se třeba usměje, nebo se zamračí, hned mě napadají další slova, melodie," říká zpěvačka.

Aneta svým krokem bourá zažitý stereotyp, že nejprve je vydána deska, poté zpěvák vyrazí na koncertní šňůru. „Ano, v mém životě je to také poprvé, kdy bez vydání desky vyrážím na turné. Ale může mi to hodně pomoci k ještě lepšímu výsledku, než jít rovnou do studia. Díky živému hraní se s písničkami také lépe seznámím a až je budu nahrávat, budu v nich už jako doma. Zároveň mi koncerty zprostředkují určitý odstup a nový pohled, který může ještě hodně ovlivnit konečnou podobu písní."

Termíny turné Nahráváme:

5.12. - Děčín, Le Garage Noir

11.12. - Brno, Metro Music Bar

12.12. - Nitra, Valašský šenk

13.12. - Olomouc, Jazz Tibet Club

14.12. - Valašské Meziříčí, M-klub

15.12. - Opava, Klub Art

18.12. - Plzeň, Divadlo pod lampou

19.12. - Karlovy Vary, Klub Paderewski

21.12. - České Budějovice, Café klub Slavie

22.12. - Praha, Jazz Dock

23.12. - Praha, Jazz Dock