Šedesátiletá advokátka se před revolucí účastnila na aktivitách v disentu a byla zatčená za účast na demonstracích v roce 1988. V období let 1991 až 1998 byla poslankyní Parlamentu za ODS. V současné době je zastupitelkou a radní na pražském magistrátu.

V senátu se chce zaměřit na bytovou politiku. „Dostupnost bydlení je jeden z největších problémů v Praze. Proto prosazuji projekt dostupného družstevního bydlení, které může být výrazně levnější. Chci pomoci, aby lidem, kteří trpí vysokými náklady na bydlení a energie, se dostalo rychlé podpory,“ uvádí Marvanová. Usilovat prý bude o to, aby ve městě bylo zdravé a příjemné životní prostředí. Současně chce prosadit protikorupční zákony.

V poslední době bylo o radní pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení slyšet v souvislosti s kauzou Dozimetr. „Na problémy v dopravním podniku jsem upozorňovala od začátku po svém zvolení na magistrát. Začaly se objevovat různé kauzy při prodeji jeho pozemků a zakládání společných podniků, děly se zakázky bez výběrových řízení a netransparentně se zadávaly právní služby,“ uvedla v červnu pro Pražský deník.

Volební speciál Pražského deníku nazdete ZDE

Po svém vítězství se ke kauze vyjádřila znovu. „Je známo, že se dlouhodobě zabývám korupčními kauzami. Bojuji proti korupci a proti věcem, které s korupcí souvisí. Už před deseti lety jsem zakládala protikorupční organizace," uvedla pro Pražský deník s tím, že v boji bude pokračovat i na poli Senátu.