Hlubuček na svůj post rezignoval na základě obvinění z korupce v pražském dopravním podniku letos v červnu. „Od propuštění našeho bývalého starosty Hlubučka z vazební věznice to vypadá, že se nic nezměnilo a je nadále starostou, jelikož vystupuje na akcích radnice jako hlavní osoba,“ říká obyvatel Lysolají Michal Domnosil a popisuje situaci z minulého týdne, kdy se Hlubuček účastnil slavnostního otevření nové místní školky.

Současný lídr hnutí Nezávislí Lysolaje a kandidát na starostu, ekonomický poradce Miloš Šimon (STAN) ctí presumpci neviny.

„Propuknutí kauzy nás všechny překvapilo, ale obavy obyvatel, že bude pan Hlubuček na radnici zasahovat i po volbách, jsou liché,“ uvedl Šimon a dodal, že celá kauza je nešťastná, protože se jich na radnici netýká, ale zasahuje je. Prioritou je pro ně prý uchování tradičních akcí a dotažení rozjetých nebo čerstvě dokončených staveb, mezi které patří například vybudování šestadvaceti obecních bytů nebo zmíněný projekt školky a komunitního centra.

Policisté přivádějí k soudu Mateje Augustína, který patří k obviněným v kauze korupce kolem pražského dopravního podniku, 22. června 2022, Praha.
Dozimetr: Obviněného Hlubučka pustili v úterý vpodvečer z vazební věznice

Petr Hlubuček po odvolání z pozice starosty na funkci zastupitele městské části nerezignoval a posledního zasedání zastupitelstva se účastnil jako řadový člen. Požádal tam o možnost zúčastnit se slavnostního otevření mateřské školy. Radnice mu vyhověla prý i proto, že na projektu odvedl mnoho práce.

Jakékoli ovlivňování z jeho strany lysolajská radnice vylučuje. „Měl tah na branku, vize a tým řídil dobře. Jsme přátelé, a jestliže ho osvobodí, tak budeme i nadále,“ říká Miloš Šimon.

Michal Redl.
Kauza Dozimetr: Podnikatel Michal Redl je prý na svobodě, měl složit kauci

Současná starostka Dana Malečková, která byla zastupitelstvem do funkce zvolena z pozice místostarostky krátce po Hlubučkově zatčení, dodává: „Když byl starostou, stejně se stavoval na úřadě převážně jen v pátek ráno na takovou revizi, co se děje.“

Zástupci městské části lidem shodně slibují, že Hlubuček nebude po volbách nijak zasahovat do samosprávy.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.