Ani skoro 12 hodin po uzavření volebních uren neuvedla volební komise výsledky. „Nevím, nejsem ve volební komisi, čekám. Volat jim nechci, počkám, až budou výsledky,“ uvedla před desátou večer starostka Dana Malečková.

Volební speciál Pražského deníku najdete ZDE.

Až v nedělní dopoledne uvedla starostka pro Pražský deník informaci, že pomalé sčítání zavinily zdravotní důvody. „Zkolaboval pan tajemník (Tomáš Mokrejš, pozn. red.) z vyčerpání, odvezli ho do nemocnice, ale už je snad ok,“ uvedla Malečková. Tajemník v obci zabezpečuje dle zákona volby a je kontaktní osobou pro státní úřady.

Lysolaje obhájily

Podle výsledků voleb v městské části obhájila současná vedoucí strana Nezávislí – Lysolaje s 3 222 hlasy, což dělá 61,81 procenta hlasů. Z druhého místa na kandidátce Malečková přeskočila lídra Miloše Šimona (STAN), který skončil na pátém místě. Zastupitelů získali celkem šest. Je pravděpodobné, že se Malečková znovu stane starostkou, na tomto postu nahradila Petra Hlubučka, když skončil v červnu ve vazbě.

Na druhém místě je Sdružení nezávislých kandidátů – Lysolaje, kterým připadají dvě zastupitelská místa a na poslední příčce je SPOLU pro Lysolaje (KDU + ODS + TOP 09) s jedním zastupitelským místem. Starostka Malečková se k výsledkům voleb zatím nevyjádřila. Celkem se volební účast vyšplhala na 65,52 procent.

V Lysolajích se volilo také do magistrátního zastupitelstva a do Senátu. V magistrátních volbách zde zvítězilo SPOLU (24,7 %), druzí skončili Piráti (21,4 %). STAN, jehož členem byl stíhaný Hlubuček, v Lysolajích získal 15,7 procenta.

V senátních volbách zde uspěl staronový senátor Jiří Růžička (KDU+ODS+STAN+TOP 09) s 5ý procenty hlasů.