Vzdal byste se jako před čtyřmi lety primátorských ambicí, pokud by to mělo usnadnit cestu k sestavení koalice s účastí Praha sobě?
Rozhodující je pro mě to, jakou vůli projeví voliči a také naplnění jejich očekávání. To znamená, že všechny scénáře jsou možné. Praha sobě bude chtít obsadit místa radních včetně toho primátorského. Přenechání postu primátora Pirátům před čtyřmi lety ale nelitujeme. Gesce, které vedli naši radní, tedy doprava, finance a sociální politika, podle mě přinesly nejhodnotnější změny v metropoli v uplynulém volebním období.

Je pro vás zásadní, aby se do zastupitelstva dostalo hnutí STAN?
Pochopitelně ano, protože to je jeden z předpokladů, aby mohla pokračovat dosavadní spolupráce a započaté změny i projekty. Tyto volby rozhodovaly o tom, jestli se bude Praha posouvat do budoucnosti nebo půjde zpět do minulosti.

Jste připraven vyjednávat o případné koalici s uskupením Spolu pro Prahu?
Teoreticky ano, ale záleželo by také na lidech, kteří by se těch jednání účastnili. Nepopírám, že s řadou představitelů Spolu máme problém. Nemáme ale problém jednat se slušnými pravicovými politiky. Zásadně a předem odmítáme jen spolupráci s extrémisty typu KSČM či SPD.

Jaká témata byste zmínil mezi prioritami pro příští volební období?
Dobudování dopravního systému, rozvoj školství, kultury i sociálních služeb. Rádi se případně budeme účastnit takové vlády, která by nám umožnila pokračovat v nastoleném kurzu.