Technici na pražské Žižkovské věži totiž o půlnoci přepnou vysílače na nový signál DVB-T2, a staré vysílání se tak definitivně odmlčí. Za týden, ve středu 15. ledna, se to samé stane i na vysílači Cukrák, který svým signálem pokrývá kromě části Prahy i část středních Čech.

Kdo chce dál bezplatně sledovat veřejnoprávní i komerční kanály, musí buď vlastnit novější televizor (přibližně rok 2015 a mladší) či si pořídit set-top-box. Malou krabičku na převod signálu.

Velké problémy se ale v Praze nečekají. Většina diváků se na přechod nachystala už v listopadu v rámci přepínání kanálů České televize (ČT).

„Většina diváků by již měla mít vhodné DVB-T2 televize nebo set-top-boxy. Podle dotazů, které jsme zaznamenali na naší zákaznické lince, řešili lidé i přelaďování programů ČT. Nyní je tedy čeká pouze naladění programů komerčních televizních stanic, které by jejich přístroje měly zvládnout automaticky pouze po aktivaci funkce automatické ladění,“ říká manažerka marketingu a komunikace Českých radiokomunikací Anna Tůmová.

Zatímco v případě rodinných domů není nutná úprava televizní antény, problém může nastat u bytovek. Jejich společné televizní antény musí upravit (takzvaně převložkovat) televizní technik. Pokud správcové domů tuto úpravu dosud nestihli, lidé zatím nic neuvidí, ani pokud mají novou televizi či set-top-box. Přechod na nové vysílání se netýká placených kabelových, satelitních či internetových kanálů.