více >>

Virvum, Bloodshot Dawn, Godless Truth

Akce již skončila

Hudební lahůdka pro vyznavače (nejen) technických žánrů.

Švýcaři Virvum se dost cílevědomě derou na vrchol současného dění tech/prog death metalu, což potvrzují třeba květnovým tour s Archspire a Inferi po Americe. Jejich konání si poměrně brzy všimli hledači labelu Season of Mist, kteří jim záhy vydali debut Illuminance. Technický přednes tu není prvoplánový, ale slouží jako prostředek k vyprávění aranžérsky promakaných a někdy až epicky znějících skladeb, kde strhává pozornost naprostá preciznost kytaristů (jeden z nich zaskakoval na tour s Fallujah) i basisty.
A ještě pro zajímavost, loni s nimi na tour zaskakoval Dan Presland (Ne Obliviscaris).

Angličani Bloodshot Dawn jsou jedni z nej britských talentů, kteří hrají techničtější melodic death metal s velmi výraznými bicími. Aby ne, hraje u nich James Stewart známý z tours s Vader, Decapitated, Skeletonwitch ad. Stejně jako Virvum, i Bloodshot Dawn vynikají hráčskými schopnostmi, ale oproti Švýcarům jsou spíše údernější cestou plnou chytlavých melodií.

Jako support se představí „olomoučtí" Godless Truth, kteří stále dodělávají novou desku. Logicky zazní velká část nového materiálu, jakožto několik "povinných" klasik z minulosti.

20.00 - Godless Truth
21.15 - Bloodshot Dawn
22.30 - Virvum

Vstupné 290 Kč na místě v den akce.

15. 3.  (18:30–23:59)
Music club Modrá Vopice, Spojovací 1901/12, Praha…
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ