Odkaz Olgy Havlové očima mladé generace

Akce již skončila

Olga Havlová, někdejší první dáma České republiky, by se letos dožila 85 let. Lidé narození v devadesátých letech minulého století její jméno sice znají, ale většina z nich si na ni vzpomene v první řadě jako na manželku prezidenta Václava Havla.

Jen někteří ji dokáží ocenit jako osobu, která se celý život neúnavně věnovala vytváření podmínek pro vznik občanské společnosti. Jako zakladatelka Výboru dobré vůle vždy bojovala za práva slabších a prostřednictvím nadace pomáhala lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a společensky diskriminovaným.

Jak vidí její odkaz dnešní dvacetiletí? Co pro ně Olga Havlová představuje?

Mají vůbec dnešní dvacetiletí „své" osobnosti, kterých si váží? Kdo jsou jejich vzory? Co si myslí o neziskových organizacích, dobrovolnictví, charitě a jak to dávají najevo? Mají pro ně ještě stejný význam pojmy, s nimiž se ztotožňovala Olga a Václav Havlovi – pravda a láska, soucit a pokora? A co si o vývoji společnosti a dnešních mladých lidech myslí ti, kdo prošli „Havlovým obdobím" už v dospělém věku?

O lidských a mravních hodnotách budou společně diskutovat zástupci mladé generace a dříve narozených.

Diskuse se zúčastní:
Petruška Šustrová, spisovatelka a novinářka
Petr Fischer, novinář, nyní šéfredaktor Českého rozhlasu - Vltava
Tereza Laubeová, absolventka Metropolitní univerzity v Praze
Jakub Čech, aktivista, student obchodní akademie v Prostějově
Lenka Štěpánová, předsedkyně České středoškolské unie

21. 2.  (18:00–20:00)
Ostrovní 13, Nové Město, Praha
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT