více >>

Mladí básníci v Knihovně na Vinohradech

Akce již skončila

Knihovna na Vinohradech, Vinohradská 69, Praha 2
zve co nejsrdečněji všechny příznivce poezie
v pondělí 19. února 2018 od 19 hodin
na autorská čtení pěti mladých českých básníků:

TEODOR KRAVÁL (*1991 Loket)
Básník, člen umělecké skupiny Pohrabáč a finalista soutěže Františka Halase.
Přispěl do sborníku Nervy v čokoládě (2015), vydal sbírku Přehnaných nadějí 43 (Karlovy Vary 2016), maskovanou jako průvodce výstavou obrazů Lekáše Lurka, a sbírku Pavilon Balast (2017) jako přílohu literárně-kulturního časopisu H_aluze (č. 39). Střídavě pobývá v Lokti, Karlových Varech a Praze.

ALŽBĚTA LUŇÁČKOVÁ (*1995 Ostrava)
Dětství a dospívání prožila v Opavě. Časopisecky publikovala např. v Hostu, Textech, Protimluvu nebo na literarni.cz. Studuje psychologii na UPOL a bohemistiku na UK. Žije a pracuje v Praze.

KRISTÝNA MACHARTOVÁ (*1998 Praha)
Publikovala v časopise H_aluze, na webu pro mladé umění Flog.cz a na webu Polí5. Organizovala literární večer Po nás ať přijde potopa! v pražské Literární kavárně. Podílí se na organizaci multimediálního festivalu Zlatoválky. Žije v Praze.

MATĚJ SENFT (*1999 Benešov u Prahy)
Básník a prozaik. Studuje knižní kulturu. Pracoval jako překladatel, nyní si vydělává jako skladník v nakladatelských domech. Jeho krátké prózy vyšly v hradeckém kulturním měsíčníku a ve výboru povídek Divadla D21. Píše sloupky pro Deník Referendum. Účastní se a pořádá literární večery.

VOJTĚCH VACEK (*1993 Praha)
Vystudoval obor Knihkupectví a Vydavatelská produkce. Nyní studuje na FHS UK. Spoluzakládal a pořádá multimediální festival Zlatoválky. Publikoval časopisecky (H_aluze, Psí víno, Tvar, Flog.cz, nedelnichvilkapoezie.cz atd.) i knižně (debutová sbírka Schopní jsou ti s chlopní vyšla jako příloha literárně-kulturního časopisu H_aluze).

- moderuje Robert Wudy -
- občerstvení jako pozornost Knihovny -
- vstup volný -

19. 2.  (19:00–22:00)
Vinohradská 69, Praha
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT