Tipy Deník

Koncert Guarneri Trio Prague

Winternitzova vila uvádí ojedinělý koncert klavírního tria, které má tu čest hrát na smyčcové nástroje ze slavné dílny Guarneri. Před koncertem proběhne předpremiéra dokumentu o tomto dlouholetém souboru z připravovaného cyklu české televize „České komorní zlato“. Součástí koncertu je welcome drink a možnost vychutnat si po koncertě sklenku vína v prostorách vily.


Guarneri Trio Prague je soubor s dlouholetou tradicí, který spolu letos slaví 30. jubileum v původním obsazení, plné svěžestí a dokonalé umělecké formě. Od svého založení v roce 1986 patří ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Výjimečné jsou také smyčcové nástroje, na které hrají a které stály u zrodu názvu souboru. Čeněk Pavlík hraje na housle „Zimbalist“ od Guarneri del Gesu ze ságami opředené houslové sbírky Luigi Tarisia, Marek Jerie na violoncello z dílny Andrea Guarneriho z roku 1684. Prof. Ivan Klánský je od roku 1997 vedoucím Katedry klávesových nástrojů pražské Hudební fakulty Akademie múzických umění. V současné době na HAMU zastává funkci proděkana pro studijní záležitosti a je statutární zástupce děkana.

2. 3.  (19:00–21:00)
Na Cihlářce 10, Praha
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>