Ivana Uhlířová, Vojtěch Mašek: Mimo zápis

Akce již skončila

Zdrojem pro vznik scénické koláže jsou texty a fragmenty deníkových zápisů Paula Klee. Nejedná se však o životopisné drama ani o snahu o portrét umělce. Zajímá nás Kleeho způsob myšlení, jeho snaha o precizní uchopení reality a vytvoření pravidel pro vznik díla.

Cílem tohoto dramatického záměru je stvořit mikrokosmos dvou hrdinů uvězněných ve svých rolích, úkolech, posláních i povoláních. Jejich každodenním údělem je rekonstrukce skutečnosti. Už nevědí, jak dlouho to dělají. Ve chvíli, kdy se vzdávají své snahy, kdy se osvobodí od otroctví každodenních zápisů, pocítí euforii i závrať, součástí jejich experimentu je experiment ukončit.

Hra se zabývá složitým tématem tvorby, vzniku uměleckého díla, identity, autorství, aktu tvoření; stejně jako Paul Klee se zabývá filozofickými otázkami a zároveň tvoří dadaistickou nonsensovou poezii a vnímá absurditu a paradox lidské existence.

autor: Ivana Uhlířová, Vojtěch Mašek
režie: Ivana Uhlířová
dramaturgie: Eva Prchalová
scéna: Antonín Šilar
hudba: Aid Kid, Veronika Linhartová
zvuk: Aid Kid
producent tvůrčí skupiny: Jakub Felcman

hrají: Václav Dragoun, Michal Kern a Ivana Uhlířová

délka představení: 60 minut

premiéra: 7. dubna 2017

16. 1.  (20:00–21:10)
Dukelských hrdinů 47, Holesovice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT