více >>

Festival tanečních filmů

Akce již skončila

Festival tanečních filmů se od roku 2009 profiluje jako bienále s cílem prezentovat díla z oblasti taneční kinematografie, dokumenty o tanci, inovativní záznamy tanečních inscenací, a zejména díla žánru dance for camera.

Letošní 6. ročník Festivalu tanečních filmů se koná 16. – 18. května 2019 v Kině Světozor. Poprvé ve své historii se festival stává soutěží. O hlavní cenu se uchází na 350 tanečních filmů z celého světa. Mezinárodní porota o tom, kdo získá Hlavní cenu festivalu, rozhodne na slavnostním zakončení 18. května.


PROGRAM FESTIVALU

Čtvrtek 16.května

16.30 / Malý sál kina Světozor
BLOK SOUTĚŽNÍCH FILMŮ I
Soutěžní kolekce krátkých dance for camera filmů sestavená výběrem z 350 přihlášených snímků z celého světa. Přijďte rozhodnout o vítězi!

18.30 / Malý sál kina Světozor
VZPOMÍNKA NA PINU BAUSCH
Letošní ročník festivalu připomene dílo tanečnice a choreografky Piny Bausch v komponovaném večeru filmem Café Müller a debatou s jejím dlouholetým spolupracovníkem Daphnisem Kokkinosem.

20:00/ Velký sál kina Světozor
VEČER S ALEXANDEREM EKMANEM - PLAY SERIOUS
Fascinující dokument o velkolepé inscenaci Play a choreografovi, který z orchestřiště Pařížské opery vytvořil jezero z milionů zelených míčků.

21:30 / Velký sál kina Světozor
VEČER S ALEXANDEREM EKMANEM - PLAY ★ ZDARMA
Vychutnejte si záznam inscenace na plátně v celé její kráse!

Pátek 17. května

16.30 / Malý sál kina Světozor
BLOK SOUTĚŽNÍCH FILMŮ II
Soutěžní kolekce krátkých tanečních filmů sestavená výběrem z 350 přihlášených snímků z celého světa. Přijďte rozhodnout o vítězi!

18.30 / Malý sál kina Světozor
KURÁTOROVANÝ BLOK - ON THE ROAD
Kurátorovaný blok filmů zasvěcený cestám, objevům a neznámým světům. Vydejte se s námi na cestu (tance)!

20.30 / Velký sál kina Světozor
VEČER S BENJAMINEM MILLEPIEDEM - RESET
Nahlédněte do hektické sezóny a vzrušujícího zákulisí baletu Pařížské opery s choreografem Benjaminem Millepiedem, choreografem filmu Černá labuť.

Sobota 18. května

16.30 / Malý sál kina Světozor
BLOK SOUTĚŽNÍCH FILMŮ III
Soutěžní kolekce krátkých dance for camera filmů sestavená výběrem z 350 přihlášených snímků z celého světa. Přijďte rozhodnout o vítězi!

18.30 / Malý sál Kina Světozor
KURÁTOROVANÝ BLOK - URBAN DANCE FILMS
Kurátorovaný blok filmů inspirovaných velkoměsty a tancem v ulicích. Živě vystoupí i streetový tanečník Wahe Akopjan se skupinou BKS.

20.30 / Velký sál kina Světozor
TANEC A REKLAMA & vyhlášení ceny festivalu
Tanec, kreativita, marketing a slavnostní vyhlášení vítěze. Znáte lepší způsob, jak završit 6. ročník festivalu?

Kompletní program festivalu zde: www.tanecnifilmy.cz/program

DOPROVODNÝ PROGRAM
UMĚLECKÁ INSTALACE
Pina Bausch Foundation: Ensembles
Centrum současného umění DOX
9. 5. 2019 - 20. 5. 2019

Letošní ročník je také oslavou významné osobnosti, tanečnice a choreografky Piny Bausch. V roce 2019 uběhne deset let od její smrti. Festival tanečních filmů připomene odkaz této velké postavy světové choreografie v komponovaném večeru v rámci festivalu a v doprovodném programu video instalací s názvem Pina Bausch Foundation: Ensembles, která je k vidění v Centru současného umění DOX od 9. – 20. 5. 2019. Partnerem instalace je Goethe Institut a nadace Pina Foundation.

Taneční filmy prezentujeme, produkujeme a podporujeme jejich tvorbu. „TANEČNÍ FILMY TOTIŽ MILUJEME! TANEC A FILM JSOU SI SOUZENI!"

Vstupenky zaa 150 Kč na www.kinosvetozor.cz.

od  16. 5.  (14:00)
do  18. 5.  (23:00)
Kino Světozor, Vodičkova 41, Nové Město
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ