Becoming /// Animal, Rouilleux

Akce již skončila

BECOMING /// ANIMAL, to jsou MASSIMO PUPILLO (Zu) a GORDON SHARP (Cindytalk), věční hudební hledači a také autoři jednoho z nejpozoruhodnějších debutů roku 2017. A Distant Hand Lifted (Trost Records) je nenápadným a pohříchu skrytým klenotem, emocemi nabitou nahrávkou i nenuceným experimentem. Kytarové drony, řezavý, ale i teskně naléhavý a přitom křehký vokál, samply hrající na strunu lehké nostalgie, či spíše volání po blízkosti něčeho, co dokáže ukonejšit – hudba, která se nijak nevnucuje, a přesto dokáže probouzet výrazné emoce a v dobrém slova smyslu dojmout. Deska je pozoruhodná nejen tím, že vznikla spontánně během vůbec prvního setkání obou muzikantů. Z opojné mlhoviny samplů a neurčitých kytarových ploch zde jasně vystupuje Sharpův hlas, jehož emotivní vokální tok může připomenout Anohni, ale i vemlouvavé písničkářství z vesmíru Current 93.
Podzimní koncert na festivalu Alternativa provázely extatické ohlasy a není pražádnou nadsázkou říct, že se z něj odcházelo v slzách. Co se bude dít v komornějším prostředí žižkovského klubu Punctum, si vůbec nedovedeme představit.
https://trostrecords.bandcamp.com/album/a-distant-hand-lifted

Kapela ROUILLEUX, která původně vznikla jako jednočlenný projekt LUBOŠE REZKA, je stejně pozoruhodná jako proměnlivá – od debutu Zugzwang po dvanáctipalec The Spoils se měnilo nástrojové obsazení i počty členů, a dva jarní společné koncerty s Becoming /// Animal tak zůstávají příhodně obestřeny mlhou tajemství, přičemž jisté je pouze to, že na nich Rouilleux představí nový materiál.
Mluvit o Rouilleux znamená vždy tak trochu tápat v žánrových škatulkách – psychedelic rock? Ano. Noise? Ano? Neofolk? Taky. Rouilleux dokáže bez velkých slov, okázalých gest a jediného zbytečného tónu navíc posluchače spolehlivě roztrhat zevnitř a je vždy a ve všech ohledech především osobní záležitost.
http://music.rouilleux.net/

16. 4.  (20:00–23:59)
Krásova 27, Praha
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT