Tři měsíce v Nikaragui
KDY: Pátek 20-22
KDE: Po zaplacení zde vám přijde odkaz
ZA KOLIK: 50 Kč

O mystickém ostrově Ometepe. Má tvar nekonečna, tvoří ho dvě sopky - dokonale protikladná dvojčata a leží uprostřed jezera ve kterém žijí sladkovodní žraloci. O kávových plantážích, o žhoucí lávě, o pestrobarevné koloniální Granadě, o divokých Velikonocích v Leonu , o plážích na břehu Pacifiku i o počátku občanské revoluce.

Autokino Strahov
KDY: Po celý víkend, program níže
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

I v době, kdy jsou klasické kinosály uzavřené, si filmoví fanoušci mohou užít projekce snímků na velkém plátně. Autokino Strahov, jediné aktuálně fungující kino v Praze, nově promítá každý den.
Program na víkend:
Pátek 18.30 Chlast
Sobota 18.00 Frčíme
Sobota 20.30 Halloween (1978)
Neděle 16.45 Mlsné medvědí příběhy

Frame Prague Comics Art Festival
KDY: Sobota 10-20 a neděle 10-19
KDE: www.framefestival.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Frame Prague Comics Art Festival je dvoudenní prodejní přehlídka současného komiksu, ilustrace a samovydavatelské tvorby. Cílem festivalu je propojení místní a světové komunity autorů, nakladatelů a čtenářů, navázání nových mezinárodních spoluprácí a představení aktuální komiksové tvorby. Součástí festivalu je řada vzdělávacích přednášek a panelových diskuzí s domácími a zahraničními hosty, výstavy, křty nových publikací, workshopy s profesionály, živé kreslení a v neposlední řadě komiksový trh. V rámci vzdělávacího programu Člověka v tísni, nazvaného Varianty společnosti, budou na Frame festivalu vyhlášeni vítězové komiksové soutěže pro žáky středních a základních škol. Vybrané soutěžní komiksy bude možné během festivalu shlédnout ve formě výstavy.

Festival Brikcius
KDY: Od neděle do konce listopadu
KDE: www.brikcius.com
ZA KOLIK: Vstup na většinu akcí je volný, nutné jsou rezervace - viz webový odkaz výše

Devátý ročník cyklu koncertů komorní hudby. Letošní dramaturgie byla plánovaná na 335. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha, 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena, 250. výročí úmrtní italského barokního skladatele Giuseppe Tartiniho, 175. výročí narození francouzského skladatele Gabriela Fauré, 140. výročí narození švýcarsko-amerického skladatele Ernesta Blocha, 140. výročí úmrtí německo-francouzského skladatele Jacqua Offenbacha, 140. výročí narození židovského skladatele Jamese Simona, 100. výročí narození arménského skladatele Alexandra Aruťunjana a 22. ročník festivalu Den poezie (210. výročí narození básníka Karla Hynka Máchy). V rámci letošního ročníku vystoupí český violoncellista František Brikcius, violoncellistka a básnířka Anna Brikciusová, varhanice a skladatelka Irena Kosíková a sourozenecké violoncellové Duo Brikcius.

Národní muzeum online
KDY: Nonstop
KDE: Web muzea
ZA KOLIK: Zdarma

Zapněte si počítač a společně s kurátory prozkoumejte aktuální i již ukončené výstavy. Vše najdete na muzejních webových stránkách. Online výstavy nelze prohlížet na mobilních platformách, kvůli vysokému rozlišení jsou optimalizovány pouze pro stolní počítač a notebook. Co vás čeká? V nabídce na přiloženém odkazu je k dispozici patnáct výstav - Slavní čeští skladatelé, Před sto lety na Tahiti, Hudební zvěřinec, České národní povstání, Staré pověsti české, Národní muzeum v éře Československa, Příběh plejtváka myšoka, Sametová revoluce: Říká se jí sametová, Znovu svobodně, Labyrint informací a ráj tisku, Račte vstoupit do divadla, Na Sibiř z domova, Přírodovědecké sbírky ve fotografii, Století trampingu a Import/Export/Rock´n roll.

Národní muzeum pro děti
KDY: Nonstop
KDE: Web muzea
ZA KOLIK: Zdarma

Děti, jsou papíra pastelky vašimi kamarády? Fantazii ani barevnosti se meze nekladou. Stáhněte si omalovánky ve třech tématických kategoriích Příběh Tomáše a Charlotty, S pastelkami do světa a Rok na vsi. Mimo to vás čekají rovněž prohlídky výstav, tvoření, soutěže a zvídaví kamarádi Honzík s Fany.