Národní muzeum online: Století trampingu
KDY: Nonstop
KDE: www.nm.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava vyprávějící o dějinách a současnosti trampského hnutí i o tom, jak ovlivnilo podobu české populární kultury, umění a sportu. Na začátku 20. století začali mnozí mladí lidé jezdit tábořit do přírody. Skauting jim byl příliš těsný, obdivovali romantickou svobodu Divokého západu. Postupem času si začali říkat trampové. Skládali písně, hráli hry, sportovali, putovali krajinou, stavěli chaty a setkávali se u ohňů. Každá další generace přidala něco svého. Tahle výstava je věnována jim.

Virtuální benefiční běh Svatojánský kopeček
KDY: Pátek až neděle
KDE: www.myteporazime.cz
ZA KOLIK: Startovné 100 Kč, vyšší příspěvky libovolné

Zaběhejte si kdykoliv, kdekoliv a přitom pomáhejte. Příjemce pomoci je tentokrát nezisková organizace Centrum Bazalka. Zaregistrujte se, vydejte se proběhnout a pak zadejte vaše výsledky. "Ať jsi zkušený běžec, začátečník nebo indiánský chodec, pojď s námi pomáhat těm, kteří pomáhají. Naše energie jim dodá další impulz pro jejich aktivitu," zvou pořadatelé tohoto virtuálního běžeckého závodu.

Silačky: Online projekce
KDY: Od pátku po celý víkend
KDE: Hlaste se na e-mailové adrese program.praga@instytutpolski.org a přijde vám e-mail s odkazem na sledování filmu
ZA KOLIK: Zdarma

Hraný dokument je historicky prvním polským filmem o sufražetkách, které na přelomu 19. a 20. století bojovaly za práva žen. V té době Polsko na mapě Evropy neexistovalo, a mnoho lidí tyto aktivistky od jejich úsilí odrazovalo s tím, že teď je třeba bojovat za vlast. Ony si však nedokázaly představit nezávislé Polsko bez svobodných Polek…

Běh pro Zoo Praha online
KDY: Pátek až neděle
KDE: www.strava.cz
ZA KOLIK: 300 Kč

Šestý ročník charitativního běhu pro Zoo Praha, pořádaný studentským spolkem Drosophila se letos kvůli koronavirové situaci poběží virtuální formou. Každý z běžců si svých 5 nebo 10 kilometrů zaběhne sám na vlastní trase a nahraje svůj výkon do aplikace Strava.

Muzeum online: Labyrint informací a ráj tisku
KDY: Nonstop
KDE: www.nm.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava k 300. výročí vydání prvních novin v českém jazyce. Před třemi sty lety se staly tři důležité události. Wolfgangu Amadeu Mozartovi se narodil tatínek. Daniel Defoe vydal knihu o Robinsonu Crusovi. A v Praze vyšly první česky psané periodické noviny. To je dobrý důvod si toto výročí připomenout a uspořádat výstavu o novinách a časopisech.

Malované muzeum
KDY: Nonstop
KDE: www.nm.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Děti, jsou papír a pastelky vašimi kamarády? Právě pro vás Národní muzeum připravilo omalovánky inspirované sbírkovými předměty nebo výstavami. Fantazii ani barevnosti se žádné meze nekladou. Stáhněte a vytiskněte si omalovánky ve třech tématických kategoriích Příběh Tomáše a Charlotty, S pastelkami do světa a Rok na vsi.

Extrémní Island po vlastní ose
KDY: Sobota 18-19.30
KDE: Registrace a vstupenky na www.smsticket.cz
ZA KOLIK: 120 Kč

"Mlhou zahalené Shetlandy, zelené Ovčí ostrovy a dvanáctimetrová plachetnice. Loď pluje proti větru a v příďové kajutě nedobrovolně skáčeme nad postelí. Blížíme se k Islandu a po boku plachetnice se objevuje stádo kosatek.. A pak už je tu on – kouzelný ostrov opředený mnohými tajemstvími," zve zájemce o online přednášku cestovatel Tomáš Kůdela.

Země medu: Online projekce
KDY: Sobota 20.30-22.30
KDE: www.mat.cz/matclub/cz/kino 
ZA KOLIK: Od 100 Kč (https://goout.net/cs/kino-mat-live-zeme-medu/szqkdbr/)

Mezinárodně oceňovaný snímek o divoké včelařce Atidže nabízí nejen pohled na mizející řemeslo v dechberoucích scenériích hornaté oblasti Severní Makedonie, ale je i silným podobenstvím o stavu naší civilizace. Pětapadesátiletá Atidže žije sama se svou nemocnou matkou v místě, kde kdysi bývala horská vesnice. Díky včelaření si zajišťuje skromnou obživu, z okolní přírody se nikdy nesnaží získat víc, než potřebuje. Její život se však začne razantně měnit v momentě, kdy se na sousední pozemek nastěhuje početná rodina, která v jejích včelařských schopnostech vidí potenciál pro vlastní obohacení.