Vánoční obyčejář symfoniků FOK
KDY: Pátek od 16
KDE: YouTube kanál FOK
ZA KOLIK: Zdarma

Rodinám, které pravidelně navštěvují cyklus Orchestr na dotek, připravil FOK pro adventní čas hudební výzvy pod názvem Vánoční obyčejář, v němž se za zvuků hudby připraví na Vánoce. Bude se péct cukroví, uklízet pokojíček, skládat hudba podle věšteb z lití vosku a samozřejmě koledovat.

Svíčka pro Václava Havla
KDY: Pátek 11-18
KDE: Jungmannovo náměstí, Praha 1
ZA KOLIK: Zdarma

Po celý den se budete moci zastavit na Jungmannově náměstí a společně s ostatními srdce vytvořit tradičním zapálením svíčky. Svíčky, placky i malá srdce budou na místě k dispozici jako obvykle.

Tři Sestry: Speciální online koncert
KDY: Pátek od 20
KDE: MALL.tv
ZA KOLIK: Libovolný příspěvek přes donio.cz

Tři Sestry vydávají album "Sex drógy rokenról", a to si žádá pořádnou oslavu! V pátek se můžete těšit na online přenos koncertu z jejich domácí Restaurace Na Staré kovárně v Akropoli. Bude to zároveň křest alba, ze kterého zde uslyšíte i několik písní live, a to zcela poprvé. Koncert bude prokládán rozhovory – moderovat ho bude Pavel Anděl a prostor na dotazy dostanou samozřejmě i fanoušci.

Vánoční Mint Market
KDY: Pátek 10-18 a sobota 10-17
KDE: Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma

Dárky na poslední chvíli? Přijďte na jediný předvánoční Mint Market a vyberte si z pestré nabídky ty nejkrásnější dárky od českých tvůrců. Na čerstvém vzduchu a u hlavní brány budou tvůrci prezentovat s láskou šité kabelky, ručně vyráběné šperky, bio kosmetiku, originální papírenské zboží a mnoho dalšího. Podpoříte tak malé české značky a kreativce, potřebují to teď víc než kdy dřív.

Fly Me To The Moon
KDY: Sobota od 19.30
KDE: Zde
ZA KOLIK: Zdarma

Jan Hasenöhrl & The Loop Jazz Orchestra a jejich bigbandová hudba nejen sedmdesátých let. V úpravách vlastních, ale i takových hvězd, jako byli John Lennon, Count Basie nebo Quincy Jones.

Vánoční Dyzajn market
KDY: Sobota a neděle 10-19
KDE: Výstaviště Holešovice, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby 180+ lokálních dyzajnérů. Prohlížet i nakupovat můžete originální šperky, oblečení, doplňky, kabelky, batohy, porcelán, dekorace, hračky nebo papírenské zboží. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa.

Advent po síti: Sváteční rozjímání
KDY: Neděle 18-21
KDE: YouTube kanál FOK
ZA KOLIK: Zdarma

Vánoční atmosféru adventních nedělí vám naladí večery nazvané Sváteční rozjímání. "S nejrůznějšími odborníky si budeme povídat o Vánocích, jejich tradicích, historii a duchovním odkazu. V současných napjatých chvílích bude takové zahloubání ve starých časech, navíc spojené s dávkou krásné hudby, příjemným pohlazením na duši," zvou členové Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Poklady světové filatelie
KDY: Do 3. prosince, denně 10-18
KDE: Národní muzeum, Václavské  náměstí 68, Praha 1
ZA KOLIK: Od 100 Kč

Národní muzeum vůbec poprvé v dějinách představí filatelistickou výstavu soukromých sběratelů. Unikátní výstava s názvem Poklady světové filatelie se koná do 3. ledna 2021. Národní muzeum a Prestige Philately Club Prague pořádá výstavu ve spolupráci s nejstarším filatelistickým klubem – rakouskou Vindobonou. Raritní známky představí i nejprestižnější filatelistický klub světa Club de Monte Carlo. Bude se jednat o celosvětově jedinou filatelistickou výstavu letošního roku. Čekají na vás unikátní kusy v celkové hodnotě čtvrt miliardy. Výstava dostala povolení fungovat za přísných hygienických podmínek.

Výstava TMBK Českoland je zpět
KDY: Do 23. prosince
KDE: Oreo Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
ZA KOLIK: 299 Kč

Jeden z nejvýznamnějších audiovizuálních umělců dnešní doby, nespoutaný a pobuřující kolážista TMBK, se chystá sejít mezi prostý lid a pobavit jej. Monumentální sochy, dehonestující instalace a fascinující multimediální prezentace – a samozřejmě i velkolepé shrnutí života a díla hrdiny virálního věku TMBK v jedné výjimečné výstavě. Přijďte se podívat na multimediální cirkus, kde stihne zasloužený osud Andreje Babiše, Miloše Zemana i Alzáka…

Trhy na Tyláku
KDY: Do 23. prosince, denně 8-19, víkend 10-18
KDE: Tylovo náměstí, Praha 2
ZA KOLIK: Zdarma

Po rozvolnění aktuální situace se opět rozeběhly oblíbené Trhy na Tyláku. Ty potrvají až do 23. prosince. Nakupte si pečivo, cukroví, uzeniny a maso, ovoce a zeleninu, ořechy, med, mléko, sýry a další mléčné výrobky, marmelády a další speciality a delikatesy.

Autokino Strahov uvádí…
KDY: Po celý víkend
KDE: Zátopkova, Praha 6
ZA KOLIK: 350 Kč za automobil

Program:
Pátek 16.45 Koralína a svět za tajnými dveřmi
Pátek 18.30 Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Pátek 21.00 Jack Frost: Sněhový zabiják
Sobota 16.45 Jak vycvičit draka 2
Sobota 19.00 Hanebný pancharti
Neděle 16.45 Kung Fu Panda 3
Neděle 19.00 Mamma Mia!

Moje kino live
KDY: Sobota a neděle od 20.30
KDE: Zde
ZA KOLIK: 100 až 1000 Kč (dle vlastního rozhodnutí)

Klasické kinosály musejí být stále ještě uzavřeny a pokud se vám nechce využít služeb strahovského autokina, můžete se pustit do online světa. Je tu pro vás totiž projekt Moje kino live. "Našimi projekcemi se snažíme navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Projekce se odehrávají v jeden konkrétní čas, sledovat film díky tomu můžete pozorněji a bez pauz, stejně jako v kině," vysvětlují pořadatelé akce. A co vás v nejbližších dnech čeká? Sobota: Léto 85. Neděle: Klimt & Schiele - Erós a Psyché.

Kolem světa
KDY: Po celý víkend, vždy od 20
KDE: Po zaplacení zde obdržíte odkaz ke sledování
ZA KOLIK: 50 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek, který pořádá a uvádí Karel Wolf.
Pátek: Hedvábná stezka - pěšky a stopem z Evropy do Číny (Martin Půlpán)
Sobota: Z kanclu kolem světa (Karel Štěpánek)
Neděle: Cestování s dětmi (Jana a Karel Wolfovi)

Adolf Loos Světoobčan
KDY: Až do 1. srpna 2021, denně kromě pondělí 10-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 1320/42, Praha 7
ZA KOLIK: Od 80 Kč

Posláním výstavy je připomenout 150 let od narození Adolfa Loose, jednoho ze zakladatelů moderní evropské architektury a dnes už celosvětově proslulého architekta. Výstava prezentuje stěžejní dílo architekta se zaměřením na jeho realizace v Českých zemích. Loosova tvorba a její principy budou na výstavě představeny formou trojrozměrných modelů, fotografií a audiovizuálních prvků. Díky prostorovému diagramu Loosova života návštěvníci snadno poznají, kdy a kde vznikaly jednotlivé projekty.