Kryt Folimanka

Prohlídka krytu Folimanka
KDY: Sobota 14. září, 9-15
KDE: Kryt Folimanka, Pod Karlovem, Praha 2
ZA KOLIK: Zdarma

Přijďte se podívat do jednoho z největších krytů civilní ochrany na území hlavního města Prahy. Podzemní kryt Folimanka vznikl na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století, v době takzvané „studené války“. Byl budován a následně veden v režimu přísně tajné a případné dotazy ohledně krytu a jeho historie vám rádi odpoví pracovníci městské části, které najdete u hlavního vchodu, nebo dobrovolníci rozmístění přímo v krytu (česky, anglicky a rusky).

Street food zona
Street Food Market

KDY: Sobota a neděle 14. a 15. září, 10-18
KDE: Art&Food ZOOna, U Trojského zámku 4/1, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma

Každý víkend jsou brány Trojského pivovaru otevřené pro všechny milovníky street foodu. Přijďte si užít dobré jídlo, relax s přáteli a příjemnou atmosféru. Art&Food ZOOna je multifunkční prostor, který vítá rodiny s dětmi, sportovce na kolech, či in line bruslích, nebo vaše zvířecí kamarády. A kromě dobrého jídla si můžete zacvičit na Tyworkouty, zahrát stolní fotbálek nebo jen tak lenošit na sluníčku. Vstup zdarma. Těšit se můžete i na pestrý kulturní program.

Turnaj ve stolním tenisu
Otevřený turnaj ve stolním tenisu

KDY: Sobota 14. září, 9-17
KDE: Žluté lázně, Podolské nábřeží 3, Praha 4
ZA KOLIK: 100 Kč na osobu

Máte rádi stolní tenis? Chcete změřit síly se svými kamarády i ostatními amatérskými hráči? Tak se hlaste ve Žlutých lázních na čísle 602 766 854.

Vinobraní sv. Kláry
Vinobraní sv. Kláry

KDY: Sobota a neděle 14. a 15. září, 9-19
KDE: Botanická zahrada hl. m. Prahy, Trojská 800/196, Praha 7
ZA KOLIK: Od 130 Kč

Milovníci vína si přijdou na své na památkově chráněné vinici sv. Kláry s jedinečným výhledem na panoráma Prahy, kde se koná tradiční vinobraní. Vybírat můžete jak z široké nabídky úspěšných vín ze zdejší produkce, tak vína i od dalších předních českých a moravských producentů. Chybět nebude ani výborný burčák z ručně trhaných hroznů ze zdejší vinice vyrobený v místním sklepě. Bohatá bude také nabídka lahůdek a občerstvení, které vás nejen zasytí, ale zároveň se k vínu skvěle hodí. Oslava sklizně patří k nejnavštěvovanějším akcím tohoto druhu v Praze.

Babí léto
Babí léto v Kunraticích

KDY: Sobota 14. září 10-16
KDE: Divadlo v parku, Zámecký park Kunratice, Praha 4
ZA KOLIK: Zdarma

Akce pro celou rodinu. Bohatý program pro děti: ukázka práce jízdní policie, dovednostní stezka, skákací hrad, výtvarné dílny a další. U příležitosti 600 let od úmrtí krále Václava IV. bude připraven speciální program, například šermířské vystoupení, vědomostní soutěž či hudební vystoupení Petra Nedvěda na téma "Doba krále Václava IV."

Dále vystoupí: Prague Ukulele Band (skladby Rolling Stones, Sex Pistols, B. Smetana a dalších) nebo DixiBand Městské policie hl. m. Prahy. Bohatý program pro děti: ukázka práce jízdní policie, dovednostní stezka, skákací hrad, výtvarné dílny, malování na obličej, ukázka hasičské techniky, koutek mladého chovatele, ukázky první pomoci a další. Pro maminky je pak připraven Dermacol Beauty koutek.