Dyzajn Market
KDY: Pátek a sobota 10-19
KDE: náměstí Václava Havla, Praha 1
ZA KOLIK: Zdarma

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby. Během dvou zimních termínů se představí cca 400 tvůrců a dyzajnérů. První termín proběhne naposledy v tomto roce na Náměstí Václava Havla u Národního divadla v Praze. Prohlížet i nakupovat můžete spousty originálních dárků, šperků, doplňků, kabelek a batohů, porcelánu, dekorací, oblečení, hraček nebo papírenského zboží. Akce se účastní převážně lokální tvůrci z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rumunska nebo Ukrajiny.

Základy jógové energetiky
KDY: Sobota 9-13
KDE: Grain Space, Rašínovo nábřeží 26, Praha 2
ZA KOLIK: 1000 Kč

Workshop s Barborou Hu ve své teoretické části představí některé základní principy jógové energetiky. Praktická část bude prožitkovým exkurzem do pole ásany, pránájamy, dhárany, relaxace a meditace. Work-shop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, praktická část není vhodná pro těhotné a děti, akutní stavy nemoci, v rekonvalescenci.

Slavné varhanní koncerty
KDY: Sobota 19-20
KDE: Kostel svatého Františka z Assisi, Křižovnické náměstí, Praha 1
ZA KOLIK: 450 Kč

Večerní varhanní koncerty v kostele sv. Františka u Karlova mostu jsou již po 27 let neodmyslitelnou součástí kulturního života Staré Prahy. Představte si navrátit se v čase a moci slyšet hudbu tak, jako v Mozartových časech. Zažijte večer v úchvatném restaurovaném interiéru barokního kostela svatého Františka z Assisi v samém srdci Starého Města za poslechu druhých nejstarších varhan v Praze. Vedle skladeb světoznámých mistrů období baroka a klasicismu zazní i hudba českých autorů.

Advent se seniory
KDY: Neděle 11-22
KDE: Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma

V Altě se setkají všechny generace. Nejen senioři se můžou těšit na workshopy pletení a výroby adventních věnců, diskuzi o stárnutí, pohybový workshop a tanečně-divadelní představení.

Čerti z Tolfštejna
KDY: Neděle 15-16
KDE: Kulturní dům Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
ZA KOLIK: 50 Kč

Výpravná pohádka kombinuje činohru a černé divadlo. Zajímavý příběh doplňují písničky. Potulný muzikant Jirka při svých cestách narazí na zakletý hrad, ve kterém straší čerti. Dozví se, že král dá tisíc dukátů tomu, kdo království čertů zbaví. Jirka se rozhodne, že pomůže. Čekají ho ale nelehké chvíle, nesmí podlehnout strachu ani pokušení, které mu peklo nabízí. Odměnu za záchranu království ovšem dostane proradný alchymista, který si ji vůbec nezaslouží! Jak to všechno dopadne, zjistíte v pohádce, která kombinuje prvky činohry a černého divadla. Děti si také zazpívají písničky, na na pódiu se objeví sedm herců. Hraje: Divadlo Nahoď.

Kyrgyzstán – země vysokých hor a šťastných lidí
KDY: Neděle 18.30-20.30
KDE: Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1
ZA KOLIK: 85 Kč

Nová cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové, plná fotografií, videí a hlavně zážitků o měsíční cestě po Střední Asii. Vydáte se společně do země, jejíž průměrná nadmořská výška je 2750 metrů. Zažijete řadu dobrodružství na nádherných horských trecích. Seznámíte se s životem horských pastevců, kteří žijí se svými stády koní, jaků, koz, ovcí a krav celé léto vysoko v horách.