Komentované prohlídky výstavy Rytíři nebes
KDY: Sobota 21. září, 11-17
KDE: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
ZA KOLIK: Od 340 Kč
Z výstavy Rytíři nebes
Seznamte se blíže seznámit s osudy československých letců. Komentovaná prohlídka malým i velkým návštěvníkům přiblíží osudy československých letců, kteří za druhé světové války působili v Královském letectvu. Vyprávět si budeme o jejich cestě do Velké Británie, zapojení do boje proti nacistickému Německu i o událostech poválečných. Během výkladu vám lektor ukáže mnoho zajímavých předmětů, které našim letcům patřily. Časy prohlídek: 11.00, 13.00, 15.00 (pro rodiny s dětmi) a 16.00 (pro dospělé).

Podzimní Dyzajn market
KDY: Sobota a neděle 21. a 22. září, 10-19
KDE: Náměstí Václava Havla, Praha 1
ZA KOLIK: Zdarma
Dyzajn market na náměstí Václava Havla
Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla. Akce se během víkendu zúčastní cca 180 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů oblečení, hraček nebo papírenského zboží. Akce se účastní převážně lokální tvůrci z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rumunska nebo Ukrajiny. Vstup je zdarma a bez bariér. Součástí akce je bohatý doprovodný program - divadla, kapely, DJs, kreativní dětský koutek a 20 stánků se skvělým jídlem a pitím.

Street Food Market
KDY: Sobota a neděle 21. a 22. září, 10-18
KDE: Art&Food ZOOna, U Trojského zámku 4/1, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma
Street food zona
Každý víkend jsou brány Trojského pivovaru otevřené pro všechny milovníky street foodu. Přijďte si užít dobré jídlo, relax s přáteli a příjemnou atmosféru. Art&Food ZOOna je multifunkční prostor, který vítá rodiny s dětmi, sportovce na kolech, či in line bruslích, nebo vaše zvířecí kamarády. A kromě dobrého jídla si můžete zacvičit na Tyworkouty, zahrát stolní fotbálek nebo jen tak lenošit na sluníčku. Vstup zdarma. Těšit se můžete i na pestrý kulturní program.

Středomoří na náplavce
KDY: Sobota 21. září, 10-20
KDE: Hořejší nábřeží, Praha 5
ZA KOLIK: 50 Kč
Ochutnejte středomořské dobroty na smíchovské náplavce.
Hned několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě si můžete vychutnat na food festivalu Středomoří na náplavce. V pohodové atmosféře typické pro jižní Evropu vám čerstvé ryby, ústřice i mořské plody budou zvlášť chutnat. Užijete si ale i bohatou nabídku dalších středomořských specialit – třeba sýrů, uzenin, oliv, olivových olejů, vín i sladkostí. Přijďte si připomenout, jak chutnala vaše dovolená.

Eva tropí hlouposti v Divadle na Fidlovačce
KDY: Sobota 21. září, 
KDE: Divadlo Na Fidlovačce, Křesomyslova 625, Praha 4
ZA KOLIK: Od 349 Kč
Eva bude tropit hlouposti v Divadle Na Fidlovačce
Divadlo Na Fidlovačce chce inscenací Eva tropí hlouposti připomenout skvělou českou autorku Fan Vavřincovou, zakladatelku žánru crazy komedie. Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje, slavil úspěch už v časopisecké podobě, také jako nezapomenutelný film Martina Friče s Oldřichem Novým, Natašou Gollovou a Zdeňkou Baldovou v hlavních rolích a rovněž v knižním vydání. Věříme, že inscenace na úspěch předchozích podob Evina příběhu naváže. Inscenace Eva tropí hlouposti na jeviště Fidlovačky rozhodně patří. Tak jako na ně kdysi patřil i představitel jedné z hlavních rolí ve stejnojmenném filmu - Oldřich Nový. Ten našemu divadlu kraloval nejen na jevišti, ale i jako jeho ředitel. Divadlo Na Fidlovačce si všímá tradičních českých látek a také se tu zpívá. Obojí chce naše inscenace nabídnout. Obsazení: Diana Šoltýsová/Marie Doležalová, Denny Ratajský, Ludmila Molínová, Aneta Krejčíková/Barbora Mošnová, Ctirad Götz, Martina Randová/Sandra Pogodová, Zdeněk Maryška, Daniel Rous/Jáchym Kučera, Lukáš Rous, Lukáš Pečenka

Koncert Veroniky Vítové na střeše Lucerny
KDY: Neděle 22. září, 19-22
KDE: Střecha Lucerny, Štěpánská 61, Praha 1
ZA KOLIK: 1000 Kč
Veronika Vítová vystoupí na střeše Lucerny
Nenechte si ujít tento speciální koncert u příležitosti vydání debutového alba Veroniky Vítové. Dopřejte si exkluzivní koncert s kapelou a nevšedním výhledem na Prahu z teras nad Lucernou. Vstupenka obsahuje welcome drink. Střecha Lucerny se veřejnosti otevírá pouze na pár omezených chvil v roce a proto neváhejte a buďte součástí této události.

Smrtonosné pasti v botanické zahradě
KDY: Denně kromě pondělí, 9-19
KDE: Botanická zahrada hlavního města Prahy, Trojská 800/196, Praha 7
ZA KOLIK: Od 75 Kč
Masožravé rostliny v pražské botanické zahradě
Fascinuje vás rafinovanost masožravých rostlin? Přijměte pozvání do trojské botanické zahrady a poznejte je blíž. Mimo jiné zjistíte, čím se živí láčkovky, seznámíte se s bublinatkami a odhalíte tajemství jejich smrtonosných pastí. Výstava se koná ve skleníku Fata Morgana, pod jeho terasou bude po celou dobu výstavy probíhat doprovodný prodej.

Josef Duchan: Vernisáž a výstava
KDY: Pátek 20. září (vernisáž od 19), sobota a neděle 21. a 22. září 10-21.30
KDE: Vnitroblock, Tusarova 791/31, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma
Josef Duchan připravuje na víkend novou výstavu
Tvorbu Josefa Duchana jste měli naposledy možnost vidět v galerii Villa Pellé, kde na konci července skončila jeho autorská výstava s názvem Intuice, která byla kurátorským počinem bývalé ředitelky Společnosti Jindřicha Chalupeckého Lenky Lindaurové. Josef Duchan spolupracuje i s dalšími kurátory, například s ředitelem galerie Plato Ostrava Markem Pokorným a předními teoretiky umění Janou a Jiřím Ševčíkovými. Na výstavě Atelier LIVE představí svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem, štětcem a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. Po celou dobu trvání výstavy bude autor přítomen ve výstavním sále / atelieru a bude tvořit nová díla přímo před zraky návštěvníků.