Vyšehradský Voříšek
KDY: Sobota 9-17
KDE: Letní scéna Vyšehrad, Praha 2
ZA KOLIK: Diváci zdarma, registrační poplatek za psa k soutěži 300 Kč

Vyšehradský voříšek je slavnostní den pro psy, jimž se osud obrátil k lepšímu. Vítáni jsou adoptovaní pejsci z útulků, zachránění z množíren, ale i pejsci bez papírů, jejichž páníčci třeba až později zjistili, že skočili na špek. V doprovodných soutěžích se mohou předvést i psi s průkazem původu. Smyslem zábavné psí přehlídky je propagovat adopci psů z útulků a ukázat, že i voříšci jsou šikovní a dají se vychovat i vycvičit. Akce se přímo účastní psi z několika útulků, kteří jsou právě volní k adopci. Pokud někomu z účastníků volný pejsek padne do oka, mohou spolu rovnou odejít domů.

Výstava exotických ježků a morčat
KDY: Sobota 9-17
KDE: Toulcův dvůr, Kubatova 1, Praha 10

Oblíbený Toulcův dvůr bude v sobotu hostit 10. Mezinárodní výstavu exotických ježků a 8. Malou pražskou výstavu morčat. Přijďte se podívat, třeba si nějakého tvora rovnou odnesete domů.

Kolem dokola Národního muzea
KDY: Sobota od 11 a od 13
KDE: Národní muzeum (Historická budova), Václavské náměstí 68, Praha 1
ZA KOLIK: 30 Kč

Víte, jaké příběhy se skrývají za sochařskou výzdobou Historické budovy Národního muzea a komu patří jména na její fasádě? Představíme vám podobu tohoto architektonického skvostu tak, že se nestačíte divit. A nejen to – výrazně se proměnilo i bezprostřední okolí budovy. Dozvíte se, jak vznikal muzejní komplex, kdy se sem vrátí tramvaje nebo kolik tisíc rostlin bylo potřeba pro zkrášlení přilehlých Čelakovského sadů. Vycházky jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Setkání zájemců o prohlídku s průvodcem proběhne u pokladen v Historické budově.

Taneční odpoledne
KDY: Sobota 14-17
KDE: Kulturní dům Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
ZA KOLIK: 50 Kč

Roztancujte se a připravte se na plesovou sezónu. Každou druhou sobotu to s vámi roztočí pan kapelník Šrám a skupina Color Club Praha.

Jazz Dock dětem
KDY: Sobota 16-17
KDE: Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2/3249, Praha 5
ZA KOLIK: 100 Kč

Děti si užijí příběhy zahrané předními divadelními soubory, dospělí si zase mohou odpočinout třeba u skleničky dobrého vína. Pro malé diváky je připravené také speciální dětské menu.

Slavnost padajícího listí
KDY: Sobota 14-17
KDE: DDM Hobby centrum 4, Bartákova 1200/4, Praha 4
ZA KOLIK: Zdarma

Během odpoledne se můžete těšit na zábavné soutěže i připravené výtvarné a sportovní dílny se sympatickými lektory. Akce je zdarma pro volně příchozí, není třeba se přihlašovat.

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín
KDY: Sobota 9-17
KDE: Zámek Veleslavín, Veleslavínská 1, Praha 6
ZA KOLIK: Vstup je možný pouze s rezervací přes goout.net

Několikahodinová unikátní možnost nahlédnout do interiérů a části areálu uzavřeného barokního zámku Veleslavín. Součástí zpřístupnění bude výstava dokumentující minulost, současnost a naznačující budoucnost zámku a jeho okolí očima místních obyvatel, odborníků a umělců. Zámek má potenciál být srdcem a plícemi této části Prahy 6 a jejím veřejným parkem.

Podolské vinobraní
KDY: Sobota 12-22
KDE: Žluté lázně, Podolské nábřeží, Praha 4
ZA KOLIK: 50Kč nebo sklenička na víno 100Kč

Budete mít příležitost ochutnat mnoho druhů českých, moravských i zahraničních vín. Ruku v ruce se skvělým vínem jde pak chutné jídlo, kterého bude ve street food nabídce přehršel. Hudební doprovod je samozřejmostí. Součástí akce jsou Pivní slavnosti 2020, kde můžete ochutnat několika menších pivovarů.

Polévkobraní
KDY: Sobota a neděle 11-22
KDE: Manifesto Market, Na Florenci, Praha 1

Podzim je určitě polévková sezóna, proto pro vás Manifesto Market připravil čtyřdenní festival, kde můžete ochutnat tradiční polévky z různých kuchyní. Čekají na vás opravdové polévkové lahůdky.

Dyzajn market Podzim
KDY: Sobota a neděle 10-19
KDE: Výstaviště, Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby lokálních dyzajnérů. Prohlížet i nakupovat můžete originální šperky, oblečení, doplňky, kabelky, batohy, porcelán, dekorace, hračky nebo papírenské zboží. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska a Rumunska a dalších evropských zemí.

Víkendový Star Wars maraton
KDY: Sobota a neděle 14-23
KDE: Kino Aero, Biskupcova 87/31a, Praha 3
ZA KOLIK: 1100 Kč

Jste fanoušky hvězdné ságy Star Wars? Kino Aero pro vás připravilo víkendový maraton. Sobota: 14.00 Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, 17.00 Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, 20.15 Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho. Neděle: 14.00 Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, 17.15 Star Wars: Epizoda II - Klony útočí, 20.45 Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů.