Diváci se mohou dále těšit třeba na představení Be Together vol. 2 od Cirk LaPutyka, koncerty kapel Lucie, Monkey Business, Zrní nebo Vlasty Redla. Strhující mix rythm & blues, funku a jazzu nabídnou Tonya Graves & The Band, „Gauč“ ve Stromovce rozpohybuje například Salsa Bachata tančírna, Swingová tančírna se SWING BUSTERS nebo CCTV Allstars a Tiny Beat. Na večerní filmové projekce pozve Febiofest Kino nebo Aerofilms.

„PRAHA ZÁŘÍ je naprostá bomba, protože se ještě nikdy nestalo, aby tolik festivalů nabídlo tak skvělý společný program na jednom místě. To, co se bude dít na Výstavišti, už nikdy podruhé nezažijeme. Většina koncertů, představení, míst bude přístupná zdarma, některé s placenými vstupenkami. V rámci parkové plochy v dolní části Výstaviště bude přichystaná zóna s občerstvením, jídlem, nealko nápoji a také skvělým pivem. Děkujeme jak Výstavišti, tak hlavnímu městu Praha, jeho představitelům a dalším partnerům za to, že umožnili vznik této akce,“ zve David Gaydečka, jeden z iniciátorů akce PRAHA ZÁŘÍ, pořadatel festivalů United Islands of Prague a Metronome Prague. 

PRAHA ZÁŘÍ bude probíhat v souladu se všemi platnými bezpečnostními opatřeními v České republice. Festivalový areál bude rozdělen do venkovních zón s omezenou kapacitou, kde bude dostatek prostoru k dodržování náležitých rozestupů a které budou fungovat samostatně se samostatnými vchody a přístupovými cestami. Z těchto důvodů je nutné si na jednotlivé akce rezervovat místo na webových stránkách festivalu.

PRAHA ZÁŘÍ, 8. - 28. září Výstaviště v Praze – Holešovicích


Akce vzniká za podpory hlavního města Prahy, Výstaviště Praha a dalších partnerů. Akci pořádá sdružení Prague Incredible, které spolu tvoří festivaly Designblok, Letní Letná, Metronome Prague, Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, Pražské jaro, Signal Festival, United Islands of Prague. Zapojili se i organizátoři různých kulturních aktivit jako např. Aerofilms, Festival Kefír, Mladí Ladí Jazz, Tanec Praha a mnoho dalších:

Tanec – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná a Mezinárodní festival moderního tance a pohybového divadla Tanec Praha.

Hudba – Mezinárodní hudební festivaly Metronome Prague a United Islands of Prague.

Design – Mezinárodní přehlídka designu Designblok a Signal Festival, propojující umění, městský prostor a moderní technologie.

Divadlo a zábava pro děti – Rodinný festival Kefír a Divadlo Minor, divadelní scéna zaměřená na děti a mládež.

Film – Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest a Kino Aero, orientované na nezávislou a artovou produkci.

Vážná hudba – Mezinárodní hudební festival Pražské jaro.

Literatura – Magnesia Litera propagující kvalitní literaturu a dobré knihy.