Poslední vyprávění příběhů u ohně
KDY: 20-22
KDE: Cross club, Plynární 23, Praha 7
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné, výtěžek půjde vypravěčům a vypravěčkám

Poslední vyprávěnív tomto roce proběhne za účasti všech vypravěčů a vypravěček, které jste měli možnost potkat během jara a léta. Oheň je mystickým časoprostorem, který nás spojuje. Večery u ohně jsou příběhem samotným, ale zároveň jsoui nekonečnou inspirací podněcující naši fantazii. Skupina zkušených vypravěčů se s vámi setká, aby vám předali intenzivní zážitek z tohoto téměř opomenutého umění.

Na Větrné hůrce
KDY: 19-21.30
KDE: Švandovo divadlo naSmíchově, Štefánikova 57, Praha 5
ZA KOLIK: Od 300 Kč

Jak tenká je hranice mezi láskou a nenávistí? Adaptace románu na pomezí milostné literatury, psychologického dramatu a gotického horroru. Slavný román Emily Brontë zachycuje příběh dvou generací, které doplácí na jedno spontánní rozhodnutí otce rodiny, ujmout se opuštěného sirotka Heathcliffa. Rodinná sága v sevření věčných protikladů: lásky a nenávisti, svobody a spoutanosti, společnosti se sklony k jednoduchým hodnocením, a přírody, jenž nezná rozdílů.

Barbora povypráví o Novém roce v Nigérii
KDY: 18-20
KDE: Kino Aero, Biskupcova 87/31a, Praha 3
ZA KOLIK: 130 Kč

Odstartovat nový rok 2020 v Nigérii byl podle cestovatelky Barbory Doleželové jeden z jejích nejlepších nápadů. Plánovala narychlo, očkovala se téměř pozdě, vízum získala na poslední chvíli a skoro neúspěšně… Do Nigérie se mohla podívat z pozice „místního“ – s každým se seznámit, u každého strávit hodiny a hodiny na návštěvě a sníst veškeré hojně nabízené jídlo. Navíc se podívala na tradiční oslavy Nového roku, zúčastnila se audience u kmenového krále, navštívila vězení i safari bez zvířat.

Vyprávění o nezdarech
KDY: 19.30-22
KDE: Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1
ZA KOLIK: 200 až 1000 Kč

FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly. Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch, jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života. Hosté o svých největších „fuck-upech“ promluví v krátkých přednáškách, aby byl čas i na dotazy publika.