Rodinné jógování ve Stromovce
KDY: 11-12
KDE: Stromovka, Praha 7
ZA KOLIK: 100 Kč

"Zveme všechny malé i velké jogíny na pravidelné jógování pod širým nebem. Budeme protahovat, posilovat, dýchat z plných plic a hlavně si to užijeme společně s dětmi, jedno jaké velikosti. Sraz je u Planetária, poté se přesuneme na louku v okolí. Vemte si s sebou podložku na cvičení či deku, pití a popřípadě repelent," láká zájemce cvičitelka Katka.

Běhy v okolí BB Centra
KDY: 17.30-18.30
KDE: BB Centrum, Náměstí Brumlovka, Praha 4
ZA KOLIK: Zdarma

Máte rádi běhání? Na krátký jogging vás po okolí BB Centra doprovodí zkušení instruktoři z běžeckého dua Running2. Díky nim se naučíte nejen správnou techniku, ale třeba také užitečné strečinkové cviky na protažení. Sraz je v 17.20 na recepci budovy Beta.

Národní muzeum online: Staré pověsti české
KDY: Nonstop
KDE: www.nm.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Muzea se pomalu otevírají, ale vzhledem k okolnostem se na jaře houfně přesouvají do online prostředí. Zapněte si počítač a společně s kurátory prozkoumejte aktuální i již ukončené výstavy.
Výstava Staré pověsti české se konala v roce 2010 v Historické budově Národního muzea a vedle mytických příběhů představovala život starých Slovanů na našem území. Online výstava sleduje vývoj Starých pověstí českých, který začal na konci 10. století. Společně s kurátorem vyšplháte na horu Říp, s Bivojem se neohroženě pustíte za divokým zvířetem a s Krokovými dcerami nasbíráte bylinky a zkusíte si zavěštit. Nebojácný Šemík vás přenese za hradby Vyšehradu a přichystáte i slavnou svatbu Libuše a Přemysla. Na chvíli se ponoříte do dávných věků naší minulosti a možná i zjistíte, v čem jste si podobní a v čem odlišní.

Lenka Nová v Jazz Docku
KDY: 20-22
KDE: Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2/3249, Praha 5
ZA KOLIK: Od 300 Kč

Lenka Nová vydala letos na jaře nové CD Dopisy, které se setkalo u posluchačů s velkým ohlasem a ihned po vydání se stalo nejprodávanějším digitálním nosičem na českém trhu. Na podzim tohoto roku chystá Lenka k tomuto albu koncertní turné, ale první ochutnávku připravila pro své fanoušky už teď. Na dvou speciálních koncertech představí nový program. Doprovodí ji přitom stejná kapela špičkových hudebníků, kterou sestavila pro účel alba, ve složení: Petr Malásek – piano; Josef Štěpánek – kytara; Rasťo Uhrík – basa; Miloš Dvořáček – bicí.