Dýňová stezka
KDY: Dnes a zítra 10-20
KDE: Komunitní centrum Satalice, K Rybníčku 8, Praha 9
ZA KOLIK: Zdarma

Dýňovou stezku si můžete projít ve dnech dnes a zítra. U každé dýně účastníci soutěže nechají tabulku se soutěžním číslem a jménem či přezdívkou tvůrce. Před vchodem do centra bude schránka, do které můžete vhodit hlasovací lístek. Tvůrce dýně, která získá nejvíce hlasů, vyhraje cenu. Hlasování probíhá i na Facebooku Komunitního centra.

Unplugged: Tomáš Sedláček
KDY: Od 19.00
KDE: Facebooký profil Galerie Rudolfinum
ZA KOLIK: Zdarma

Jaký může být vztah ekonomie a umění? V čem spočívá hodnota a cena, umělost a přirozenost? A co v tomto kontextu znamenají užitek a smysl? Ekonom Tomáš Sedláček bude ve své přednášce hovořit na téma dobroa zlo, světlo a temnota – dvě zdánlivá polární opozita, která se ovšem nemohou než prolínat, jak napovídá každodenní zkušenost.

Národní muzeum online: Labyrint informací a ráj tisku
KDY: Nonstop
KDE: www.nm.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava k 300. výročí vydání prvních novin v českém jazyce. Před třemi sty lety se staly tři důležité události. Wolfgangu Amadeu Mozartovi se narodil tatínek. Daniel Defoe vydal knihu o Robinsonu Crusovi. A v Praze vyšly první česky psané periodické noviny. To je dobrý důvod si toto výročí připomenout a uspořádat výstavu o novinách a časopisech.

Duše K: O lateralitě s Lucií Vřešťálovou
KDY: 19.30-22.30
KDE: YouTube kanál Divadlo Kampa
ZA KOLIK: Zdarma

Poutavé vyprávění Jaroslava Duška a jeho hostů. Tentokrát s Lucií Vřešťálovou o lateralitě, leváctví a praváctví.