Výstava roušek: Držíme spolu
KDY: Až do 31. ledna, denně 10-18
KDE: Národní muzeum (Historická budova), Václavské náměstí 68, Praha 1
ZA KOLIK: Od 100 Kč

Jedním z poslání Národního muzea je dokumentacea uchování artefaktů charakterizujících současnou společnost. Záhy po vypuknutí pandemie COVID-19 a vyhlášení nouzového stavu v polovině března proto Národní muzeum začalo shromažďovat nejrůznější předměty, které tento výjimečný stav reflektují. A jedním z nejvýraznějších symbolů dneška jsou bezpochyby roušky.

Den zvířat v Toulcově dvoře
KDY: 14.30-18.30
KDE: Toulcův dvůr, Kubatova 1, Praha 10
ZA KOLIK: Zdarma

Vytříbené smysly jsou pro zvířata v přírodě podmínkou přežití, ať už k získání potravy, obraně před predátory nebo k orientaci v prostoru. Citlivost jejich vnímání vás může někdy skutečně překvapit. Zjistíte, jaké smysly si zachovala od svých předků domácí zvířata a co nás díky tomu můžou naučit.

Oktoberfest na Andělu
KDY: Dnes a zítra 10-20
KDE: Pěší zóna Anděl, Praha 5
ZA KOLIK: Zdarma

Máte rádi pivo a ještě nikdy jste nezavítali na slavný bavorský Oktoberfest? Vyrazte na jeho smíchovskou verzi. Ochutnat budete moci například typické bavorské pivo Paulaner – Oktoberfest bier, které se vaří jen jednou za rok právě k této události. Dále si můžete dát pečeného vola, kuřata, bavorské klobásky, preclíky, kolena a podobné chuťovky. Atmosféru Oktoberfestu doplní klasické kroje a výzdoba.

Trapeři s Robertem Křesťanem
KDY: 19-21
KDE: Kulturní dům Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
ZA KOLIK: 300 Kč

Přijďte na koncert legendární brněnské skupiny Trapeři, která byla vůbec první kapelou Roberta Křesťana. Trapeři oprášili staré písničky, lehce pozměnili obsazení a v roce 2008 se vrátili na česká pódia. Poslechněte si kytaru a zpěv Roberta Křesťana, mandolínu Pavla Petržely a kontrabas Petra Surého. Noví členové Luboš Malina a Tomáš Buzek vám zahrají na banjo, kaval a na foukací harmoniku.

Blanka Matragi: Timeless
KDY: Až do 31. prosince, denně 10-19
KDE: Obecní dům, náměstí Republiky 5, Praha 1
ZA KOLIK: Od 155 Kč

Spojením kouzla secesních prostor Obecního domu a exkluzivních Haute Couture modelů fenomenální módní návrhářky Blanky Matragi vznikl jedinečný koktejl opájející smysly. Výstava nyní představuje obměněnou expozici mapující její více než pětatřicetiletou kariéru módní návrhářky a designérky.

100 roků Říše loutek
KDY: Až do 31. ledna, denně kromě pondělí 10-18
KDE: Dům U Zlatého prstenu, Týnská 630/6, Praha 1
ZA KOLIK: Od 100 Kč

Říše loutek se zrodila před 100 lety. Výstava v domě U Zlatého prstenu představuje především loutky. Ale také fotografie, návrhy, ukázky dekorací, rekvizit i kostýmků. Výstava by chtěla připomenout také práci těch, kteří loutkám dávají život. Kromě jiného i proto, že v Říši loutek po celou dobu všichni hrají zadarmo.