Jóga pro všechny v Centru Černý Most
KDY: 18.30-19.30
KDE: Centrum Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9
ZA KOLIK: Zdarma

Lekce jsou zdarma a pro všechny. Probíhat budou pouze za příznivého počasí, venku, před vstupem do Centra od metra. Lekce jsou každou středu. S sebou si vezměte podložky na cvičení, pohodlné oblečenáa dobrou náladu.

Otevření nepřístupných prostorů Tančícího domu
KDY: Až do 27. září, 10-18
KDE: Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
ZA KOLIK: 190 Kč

Tančící dům otevírá pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky a vnitrobloku. Symbolicky tak oslaví 30. výročí první myšlenky Václava Havla postavit na nároží Jiráskova náměstí kulturní dům, který by sloužil veřejnosti a prvního návrhu architekta Vlada Miluniće z roku 1990. Z domu, za jehož návrhem stojí spolu s Milunićem i slavný architekt Frank Gehry, se stala ikona moderní architektury a jedna z nejznámějších staveb v metropoli.

Strašidelná Čertovka
KDY: 18-20
KDE: Muzeum Karla Zemana, Saská 3, Praha 1
ZA KOLIK: 220 Kč

Vyjeďte si s dětmi na netradiční večerní plavbu po Čertovce, během které potkáte hned několik malostranských strašidel a prozkoumáte z lodičky tajemná zákoutí nejkrásnějšího říčního kanálu Prahy. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Lodička vyplouvá každých 15 minut mezi 18. a 20. hodinou. Doba trvání jedné plavby je 30 minut. V případě velkého zájmu budou přidány další časy plaveb. Lístek na osobu stojí 220 Kč. Vstupenky je nezbytné zakoupit předem, nikoliv na místě v den akce, a to přes portál www.smsticket.cz.

Letní kino: Krátké filmy FAMU
KDY: 20.30-22.30
KDE: Klubovna, Generála Píky, Praha 6
ZA KOLIK: 50 Kč

Animované filmy, které zazářily na Oscarech i velkých světových festivalech – nyní v letním kině Klubovny. Uvidíte osm krátkých filmů, které vám představí talentované tvůrce a jejich rozmanité autorské přístupy.