Malý taneční orchestr v branických Ledárnách
KDY: Od 20 (areál otevřen od 17)
KDE: Ledárny Braník, U Ledáren, Praha 4
ZA KOLIK: 450 Kč

Malý Taneční Orchestr Universal Praha vystoupí v rámci Lucerna Music Bar Open Air v Ledárnách Braník. Nenechte si to ujít! Koncertní areál stojí hned vedle historické budovy Branických Ledáren, kde si kromě skvělých koncertů užijete i pohodovou letní atmosféru. V areálu si můžete dát ve stínu drink, Plzeň do skla anebo něco dobrého k jídlu. Stánek má u nás Modrý zub se svojí vychytanou asijskou kuchyní (a taky zmrzlinou), můžete si dát skvělé hranolky u Staré Belgie nebo parádní řecký gyros.

Letní kino Zahrada: Ubal a zmiz
KDY: Od 20.30
KDE: KC Zahrada, Malenická 1784, Praha 4
ZA KOLIK: 100 Kč

V průběhu jednoho dne, jedné šílené noci a v jednom městě se odehrává komedie Ubal a zmiz. Tři kamarádi, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si přivydělávají pěstováním a prodejem kvalitní trávy. A dostanou nabídku, která se neodmítá: prodat kompletní úrodu za jednu noc. Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu…

Fresh Senior Festival
KDY: 13-19
KDE: Villa Pellé, Pelléova 91/10, Praha 6
ZA KOLIK: Zdarma

Multižánrový festival nejen pro seniory; zdravotní, sociálně právní, psychologické poradny; tvůrčí dílny a workshopy; bohatý kulturní program.Devátý ročník Fresh senior festivalu si letos klade za cíl aktuálně reagovat na nepříznivou epidemiologickou situaci tohoto roku.Základem programu je idea boje proti pocitu osamění a ztrátě sociálních kontaktů v kontextu nabídky nejen nejrůznějších sportovních a společenských aktivit. Připravena jsou i kulturní a umělecká vystoupení, která oživí atmosféru celého dne a doplní prezentaci renomovaných organizací, které se zabývají zlepšením životních podmínek seniorů včetně akutní poradenské činnosti.

Národní muzeum: Sluneční králové
KDY: Denně do konce září
KDE: Národní muzeum, Václavské náměstí 69, Praha 1
ZA KOLIK: 50-300 Kč

Výstava Sluneční králové je výjimečným mezinárodním projektem, který dokumentuje největší archeologické objevy českých egyptologů spjaté s výzkumem egyptského Abúsíru, starověkého královského pohřebiště sousedícího na severu s Gízou a na jihu se Sakkárou. Vstup na tuto výstavu je možný pouze s předem zakoupenou online vstupenkou na konkrétní den a čas. Vstupenky není možné zakoupit na pokladně.