Festival vína: WINEfesto
KDY: Až do 11. října, 11-22
KDE: Manifesto Market, Na Florenci, Praha 1

Užijte si jedinečný festival červeného vína a lahodných pokrmů z celého světa. „Jestli nás karanténa něco naučila, tak to, že dobré víno je nad zlato a s jeho pomocí dokážeme vykouzlit příjemnou atmosféru za všech okolností Ať už zvolíte Cabernet, Pinot Grigio nebo Merlot, určitě se nespletete, protože jsme pro vás připravili jen to nejlepší ze světové vinné ligy,“ zvou pořadatelé.

Cosmos Discovery je tu celý říjen
KDY: Do 31. října, ne-čt 10.00–19.30, pá-so 10.00–22.30
KDE: Výstaviště, Praha 7
ZA KOLIK: Od 100 Kč

Hojně navštěvovaná výstava byla prodloužena až do konce října. Jdeo zážitkovou výstavu pro celou rodinu, ale i pro odborníky a fanoušky kosmických letů. Výstava vás provede historií pilotovaných kosmických letů. Uvidíte originální exponáty z USA i Ruska, které byly ve vesmíru.

100 roků Říše loutek
KDY: Až do 31. ledna, denně kromě pondělí 10-18
KDE: Dům U Zlatého prstenu, Týnská 630/6, Praha 1
ZA KOLIK: Od 100 Kč

Říše loutek se zrodila před 100 lety. Výstava v domě U Zlatého prstenu představuje především loutky. Ale také fotografie, návrhy, ukázky dekorací, rekvizit i kostýmků. Výstava by chtěla připomenout také práci těch, kteří loutkám dávají život. Kromě jiného i proto, že v Říši loutek po celou dobu všichni hrají zadarmo.

Designblok
KDY: Až do 11. října, 10-22
KDE: Gabriel Loci, Holečkova 106, Praha 5
ZA KOLIK: Od 100 Kč

Již 22. ročník největšího pražského festivalu designu proběhne letos za speciálních epidemiologických opatření. Výstava špičkového českého designu, umělecké instalace i tematické expozice je kvůli nouzovému stavu připravena pouze formou výstav. Doprovodný přednáškový, workshopový a společenský program musel být zrušen. Více na webu www.designblok.cz.