Začíná nová sezona Malostranských trhů
KDY: 10-20
KDE: Malostranské náměstí, Praha 1
ZA KOLIK: Zdarma

Trhy se budou konat v pilotním provozu 18. a 25. června a následně v několika opakováníchv průběhu letních měsíců. Dějištěm trhů je plocha dřívějšího parkoviště na „dolním“ Malostranském náměstí. Můžete se tedy těšit na nakupování v jednom z nejmalebnějších koutů světa, které v současné době není přeplněno turisty a nabízí příjemné strávení času v historickém centru. Kromě tradičního sortimentu farmářských trhů, jako je sezónní zelenina, ovoce, mléčné a masné výrobky, které budou na trzích prodávat samotní pěstitelé či chovatelé, nabídnou trhy také celou řadu produktů od malostranských prodejců a provozovatelů kaváren či restaurací. Nabídku tedy doplní také květiny, káva, pečivo, pivo, víno a další občerstvení. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program, který zajistí tvůrčí dílna pro děti či foto koutek.

Rodinné jógování ve Stromovce
KDY: 10-11
KDE: Stromovka, Praha 7
ZA KOLIK: 100 Kč

Malí i velcí jogíni se schází na pravidelném cvičení pod širým nebem. „Sraz je ve čtvrtek v 10 hodin u Planetária, poté se přesuneme na louku v okolí. Vemte si s sebou podložku na cvičení či deku, pití a popřípadě repelent. Příspěvek za cvičení je 100 korun na rodinu,“ vzkazuje zájemcům cvičitelka Katka.

Rostlinná štafeta číslo 19
KDY: 10-18
KDE: Zahrada na niti, Školská 7, Praha 1
ZA KOLIK: Zdarma

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhůa chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem? Tak to potřebujete přijít na Rostlinnou štafetu. Účast není podmíněná přinesením rostliny, jedinou podmínkou je, že si každý musí minimálně jednu rostlinu odnést.

Tip Skršín, Vitriol a Kriminal Roman v Modré Vopici
KDY: 19-23
KDE: Modrá Vopice, roh ulic Spojovací a K Žižkovu
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Tradiční letní koncert Typu Skršín, opět s milými hosty. Večer zahájí personálně spřízněný blues-punkový V.I.T.R.I.O.L. Hlavní hvězdou večera budou z Kolína dorazivší stoner-rock-funkový KriminalRoman.