Oktoberfest na Andělu
KDY: 10-20
KDE: Pěší zóna Anděl, Praha 5
ZA KOLIK: Zdarma

Máte rádi pivo a ještě nikdy jste nezavítali na slavný bavorský Oktoberfest? Vyrazte na jeho smíchovskou verzi. Ochutnat budete moci například typické bavorské pivo Paulaner – Oktoberfest bier, které se vaří jen jednou za rok právě k této události. Dále si můžete dát pečeného vola, kuřata, bavorské klobásky, preclíky, kolena a podobné chuťovky. Atmosféru Oktoberfestu doplní klasické kroje a výzdoba.

Náprstkovo muzeum: Doma na Sibiři
KDY: Až do 31. prosince, denně kromě pondělí 10.00–18.00
KDE: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, Praha 1
ZA KOLIK: 70/100 Kč

Výstava Doma na Sibiři představí Sibiř jako životní prostředí mnoha národů, které se dokázaly přizpůsobit náročným přírodním podmínkám. Sibiř je však domovem nejen lidí, ale také zvířat a rostlin, a právě u nich se návštěvníci začnou s touto rozlehlou a odlehlou částí světa seznamovat.

Švandovo divadlo: Hamlet
KDY: 19-21.30
KDE: Švandovo divadlo na Smíchově, Štefánikova 57, Praha 5
ZA KOLIK: Od 300 Kč

Hamlet v režii Daniela Špinara je rodinné drama skandinávského ražení. Soustředí se totiž na příběh chlapce, který ztratil otce a vlastně i matku, která se brzy po smrti manžela znovu provdala – jde tedy opravdu o rodinnou tragédii, navíc tragédii velmi exponované, královské rodiny.

Praha 7 hlásí: Máme otevřeno
KDY: 1. až 4. října
KDE: Praha 7
ZA KOLIK: Zdarma

10. ročník komunitního festivalu otevřených kulturních míst na Sedmičce. Navštivte galerie, umělecké dílny, designové obchody, kreativní centra a další organizace, které pro vás připravily zajímavý program zdarma. Využijte také prodloužených otevíracích dob a nasajte přátelskou sousedskou atmosféru. Na mnohých místech vás čekají i lákavé slevy. Podrobné informace na facebookové události Máme otevřeno nebo na webu www.praha7.cz.